Hatti Vatti, fot. materiały organizatora

Tym razem w ramach Dubstep Ahead! mamy gratkę dla miłośników głębokich brzmień okołodubstepowych. Po dłuższym czasie do Krakowa z autorskim setem powraca trójmiejski producent Piotr Kaliński aka Hatti Vatti.
To obok Radikala Guru chyba najbardziej ceniony i rozpoznawalny polski producent dub/dubstep, który z powodzeniem wydaje swoje produkcje w zagranicznych labelach i gra sety poza granicami naszego kraju. Szykujcie się na noc głębokich, pięknych i inteligentnych dźwięków ociekających tłustym basem.

Hatti Vatti ma na swoim koncie debiut wydawniczy w postaci 12″ winyla (z udziałem wokalistki Sary Brylewskiej) wydanego w 2009 roku w Wielkiej Brytanii przez Mindset, wytwórni zajmującej się wydawaniem muzyki z pogranicza future garage, dub-techno i dubstepu. W 2011 ukazały się nowe winylowe 12-tki – dla londyńskiego On The Edge, oraz rodzimego New Moon. Na marzec 2012 planowane są trzy kolejne placki – każda inna stylistycznie – od garage przez minimalistyczny dnb po juke / footwork.

Współpracował i był remixowany przez producentów jak Andy Stott (Modern Love), ASC (Autonomic), Synkro (Exit), Indigo (Exit), Versa (Smoking Sessions), Radikal Guru (Moonshine), Phaeleh oraz wokalistami związanymi ze sceną dubową – Echo Ranks i Cian Finn. Hatti Vatti prowadzi swoją własną wytwórnię winylowa – Kanu Kanu. Jest współtwórcą netlabelu Qunabu.

DUBSTEP AHEAD!

30.03.2012, Dobre Bity klub ul. Józefa 6
Start: 22.00
Wstęp: 10pln

HATTI VATTI / Mindset, On The Edge, New Moon Records (Gdańsk )
RONIN / Radiofonia (Kraków)
OPTIK / Radiofonia (Kraków)
DUBSEED / Dubstep Ahead!, Dub Temple (Kraków)
JAH BASS / 140Bpm (Kraków)