Dub Temple wraca do Krakowa

Dub Engine, fot. materiały organizatorów

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej perturbacjami klubowymi i brakiem odpowiedniego miejsca na solidne dubowe sesje Dub Temple powraca z konkretnym strictly dubowym uderzeniem.

29 marca w niedawno otwartym klubie Dobre Bity zagości świetny włoski duet Dub Engine znany z licznych netlabelowych wydawnictw, tworzący w mocnym i tanecznym cyfrowym stylu. Będzie to dubowy live show, połączenie różnej maści efektów i wielokanałowego miksu Nicolna z dynamicznym wokalem Sabriny oraz tworzonych przez nią dźwięków melodiki, fletu i instrumentów perkusyjnych.

Dub Engine to studyjno koncertowy projekt stworzony jesienią 2009 r przez producenta Nicolna Tucci aka „Tux” i wokalistke oraz instrumentalistke Sabrinę Ferro. Dub Engine jest częścią ostatniego pokolenia producentów muzyki dub, którzy wiedzą doskonale jak tworzyć, korzystając z różnych gatunków muzyki. Zachowując unikatowość brzmienia reggae/dub wykorzystują w swojej twórczości wpływy współczesnej kultury punk i nurtu dubstep, które to otaczają ich w życiu codziennym.

<p align=”center”><object width=”620″ height=”350″><param name=”movie” value=”http://www.youtube.com/v/9viC4AAyhGc?version=3&amp;hl=pl_PL”></param><param name=”allowFullScreen” value=”true”></param><param name=”allowscriptaccess” value=”always”></param><embed src=”http://www.youtube.com/v/9viC4AAyhGc?version=3&amp;hl=pl_PL” type=”application/x-shockwave-flash” width=”620″ height=”350″ allowscriptaccess=”always” allowfullscreen=”true”></embed></object></p>

Doskonale zgrana para rozwija swoją głęboką muzykę korzystając z dęciaków, instrumentów smyczkowych oraz perkusyjnych opierając ją na masywnym basie i solidnym perkusyjnym „kicku”. Atmosfera stwarzana przez duet Dub Engine może czasem przypominać wczesny styl Alpha & Omega, jak również francuskie projekty takie jak Kaly Live Dub, Brain Damage czy Zenzile.

Dub Engine ujawnili swą twórczość w styczniu 2010r., kiedy to pojawił się ich pierwszy, 8-trackowy album na net-labelu Irie On Air. Pojawili się także

Tagi: , , , ,