Joo Kraus z Tab Two

Legendarny duet acidjazzowy Tab Two po dwunastu latach nieobecności – wraca na scenę! Panowie nie tylko przygotowują nową płytę, ale też ruszają na trasę koncertową.
– To delikatna kwestia, mówić o bardzo przykrych sprawach publicznie. Najkrócej rzecz ujmując, mógłbym powiedzieć, że Tab Two zostało rozwiązane przez mojego ex-partnera – trębacza [chodzi o Joo Krausa, który razem z Hattlerem tworzył duet Tab Two – dop. red.], który obarczył mnie odpowiedzialnością za pewne problemy. To postawiło mnie w dość beznadziejnej sytuacji… – mówił nam kilka lat temu w wywiadzie Hellmut Hattler, połowa duetu Tab Two. Zapytany o możliwości reaktywacji zespołu odpowiedział: – Robię, co mogę w tej kwestii, ale nie sądzę, żeby to się stało zbyt szybko.

Dziś już możemy powiedzieć, że Tab Two powraca i to w wielkim stylu. Legendarny duet, stawiany obok takich mistrzów gatunku, jak Us3, na początku odbędzie trasę koncertową w rodzimych Niemczech, która przypomni stare nagrania. A już na 27 kwietnia Tab Two zaplanowali nową płytę „Two Thumbs Up” – będzie zawierać niewydane piosenki, zremasterowane hity i zupełnie nowe kawałi.

Zarówno Hattler, jak i Joo Kraus po rozpadzie Tab Two zajęli się solowymi karierami. Kraus wystąpił nawet niedawno podczas Ery Jazzu i wydał płytę ze standardami Michaela Jacksona, a Hattler nagrał serię solowych płyt utrzymanych w acid jazzowym klimacie. Recenzję pierwszego krążka wydanego po zakończeniu działalności z Tab Two, „No Eats Yes” przeczytacie u nas.

Niemiecka trasa koncertowa Tab Two:

27.04.12 Aschaffenburg, Colos-Saal
28.04.12 Bonn, Harmonie
29.04.12 Osnabrück, Rosenhof
30.04.12 Mannheim, Alte Feuerwache
05.05.12 Rottweil, Jazzfest | Alte Stallhalle
23.05.12 Ulm, Ulmer Zelt Festival
25.05.12 Düsseldorf, Jazz Rally | Henkel-Saal
04.08.12 Blaubeuren, Sommerbühne am Blautopf