Audioriver 2012

Nadszedł dzień, na który czekało wielu fanów dobrej, tanecznej elektroniki – jeden z najważniejszych polskich festiwali muzycznych właśnie ogłasza pierwsze gwiazdy. W ostatni weekend lipca 2012 na płockiej plaży będzie można zobaczyć m.in. Luciano, Black Sun Empire, SebastiAna, Byetone i Dub Phizix feat. MC DRS. To jednak nie wszystko, bo Audioriver zaskakuje sprowadzeniem prawdziwych hardcore’owców, czyli grupy Enter Shikari.
Największą niespodzianką tegorocznego festiwalu będzie występ Enter Shikari. Na Audioriver wybrzmiewały już ciężkie gitary, gdy w 2008 roku na głównej scenie występowała grupa UNKLE. Dwa lata temu w tym samym miejscu prezentował się zespół Hadouken!, który słynie z energetycznej mieszanki rocka i elektroniki. Jednak tak mocnego uderzenia, jak Enter Shikari, jeszcze w Płocku nie było! Autorzy fantastycznej, wydanej niedawno płyty „A Flash Flood of Color” łączą elementy muzyki post-hardcore, alternatywnego metalu, dubstepu i drum & bassu, a na ich koncertach moc po prostu wylewa się z głośników.

Jeśli zaś chodzi o najbardziej gorące nazwisko z kręgu house i techno, to bez dwóch zdań jest nim Luciano. Prawdziwa ekstraklasa. „To genialny, pełen charyzmy DJ i producent, właściciel wytwórni Cadenza i głównodowodzący cyklem imprez Vagabundos na Ibizie. Na scenie jest tylko kilka nazwisk tej rangi i większość z nich występowała już na Audioriver. Czas sprowadzić Luciano.” – komentuje rzecznik Audioriver, Łukasz Napora.

W Płocku oczywiście nie może zabraknąć muzyki drum & bass oraz dubstep i tutaj także organizatorzy nie zawiodą, sprowadzając Black Sun Empire. „W ankiecie podsumowującej poprzednią edycję, bardzo wiele osób prosiło o ściągnięcie właśnie tego trio, a my nie widzieliśmy absolutnie żadnych przeszkód, żeby dogodzić naszym fanom (śmiech)” – dodaje Napora. W podobnych okolicach muzycznych, porusza się Dub Phizix, który w Płocku wystąpi wraz MC DRS. George Owens – bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko – może nie ma tak bogatej biografii, jak Black Sun Empire, ale z pewnością jest jedną z ciekawszych postaci na dzisiejszej scenie. Dowodzą tego m.in. wydawnictwa w tak renomowanych wytwórniach, jak Soul:R, Exit czy Ingredients.

Wracając do niespodzianek, na Audioriver wraca electro rodem z wytwórni Ed Banger oraz eksperymentalna i bezkompromisowa elektronika. Pierwszy ze wspomnianych nurtów reprezentował będzie SebastiAn, czyli autor dwóch solowych albumów oraz współtwórca płyty „Steak” nagranej wraz z Sebastienem Tellier i Mr. Oizo. Po drugiej stronie medalu jest zaś Olaf Bender, znany jako Byetone, który wraz z Alva Noto i Frankiem Bretschneiderem prowadzi legendarną wręcz wytwórnię Raster-Noton. To świetny moment, żeby zobaczyć go na żywo, bo w zeszłym roku wydał kolejny, doskonały album, „Symeta”.

Audioriver 2012 odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2012 na plaży w Płocku oraz na tamtejszym rynku Starego Miasta.

Więcej na www.audioriver.pl