Lou Rhodes, fot. Kaśka Paluch

Wszystkie koncerty polskiej trasy formacji Lamb, poprzedzą występy młodych, wschodzących artystów.

Jay Leighton niedawno zadebiutował albumem „As The Sun Comes Up”. Na swoim koncie ma już także supportowanie europejskiej trasy Lou Rhodes. The Ramona Flowers to projekt electro-indie, kończący właśnie prace nad swoim debiutanckim albumem tworzonym we współpracy z Andy Barlowem (Lamb) i Jasonem Coxem (Gorillaz, Blur, Jamie T).

Lamb to duet tworzony przez charyzmatyczną wokalistkę i autorkę tekstów Lou Rhodes oraz producenta i multinstrumentalistę Andy’ego Barlowa. Ich niezwykłe produkcje oscylują pomiędzy lirycznymi, ambientowymi balladami, mrocznym trip hopem i nerwowym drum’n’bassem.

Na swoim koncie mają 5 albumów i 3 kompilacje, na których pojawiły się kultowe już dziś utwory jak: Gabriel, Górecki, Heaven, Angelica, Lullaby , Cottonwool czy God Bless.

W ramach trasy w 2009 zespół po raz pierwszy odwiedził Polskę i zagrał pamiętny koncert w warszawskim Palladium. Ogromny sukces trasy koncertowej zachęcił duet do powrotu do studia i pracy nad swoim piątym studyjnym albumem. W roku ubiegłym ukazał się nowy krążek pt. „5”.

Przypomnijmy, Lamb zagra w Polsce trzy razy:

7 lutego w Warszawie (Palladium)
8 lutego w Krakowie (Studio)
9 lutego we Wrocławiu (Eter) w ramach „City Sounds”