Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/etnosystem/domains/80bpm.net/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Tauron Nowa Muzyka zagrzewa cały rok

The Cinematic Orchestra

Bonobo i The Cinemtaic Orchestra. Przejadły Wam się te nazwiska, jak świąteczny makowiec? Trudno – przyjadą do nas znowu i znowu nie wypuszczą nas z klubu aż do rana.

10 lutego 2012 r. odbędzie się pierwsza impreza z cyklu Before Tauron Nowa Muzyka Festival 2012. Co jakiś czas Tauron będzie o sobie przyp0minać, organizując kolejne koncerty z gwiazdami mniejszymi i większymi, polskimi i zagranicznymi, nie tylko w Katowicach.

DJ set Bonobo zapoczątkuje cykl 10 lutego w Warszawie oraz 11 lutego w Poznaniu. Na pierwszym Before Tauron wystąpi także free-jazzowy Wojciech Mazolewski Quintet oraz ambient-elektro-popowy (cokolwiek to znaczy…) duet Man Without Country.

Nieco ponad tydzień później, 19 lutego, w Katowicach wystąpi legendarny nu-jazzowy zespół Jamesa Swinscoe, The Cinematic Orchestra. Zespołu nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi współczesnej muzyki – to właśnie oni przyczynili się do olbrzymiego sukcesu kultowej na przełomie wieków wytwórni Ninja Tune. To im, jako jednym z pierwszych udało się połączyć jazzową wrażliwość z taneczną energią. To oni nagrali jeden z najlepszych kawałków nowego milenium – „Evolution” – przywracając jazzowi jeden z jego najoryginalniejszych głosów – niesamowitą Fontellę Bass, znaną z nagrań z najważniejszym awangardowym ansamblem lat 70-tych – Art Ensemble of Chicago.

VII edycja Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia 2012, na terenach Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Informacje praktyczne I Before Tauron Nowa Muzyka 2012:

The Cinematic Orhestra
19 lutego 2012, Jazz Club Hipnoza, Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice
80 PLN – do 31.12.2011 (ograniczona pula biletów)
100 PLN – do 18.01.2012
120 PLN – w dniu koncertu

Bonobo dj set + Man Without Country (UK), Wojtek Mazolewski Quintet ( PL)
10 lutego, godz.20.00, Fabryka Trzciny, Warszawa
Bilety do nabycia:
60 zł w przedsprzedaży
70 zł w dniu imprezy

Bonobo dj set
11 lutego, godz. 20, Eskulap, Poznań
Bilety do nabycia:
35 zł w przedszprzedaży
45 zł w dniu imprezy

Więcej na www.festiwalnowamuzyka.pl.

Tagi: , , ,