The Experience EP

Będąc przez długi czas członkiem uznanego warszawskiego kolektywu Underground Perception, najnowszy przełomowy artysta Concrete Cut postanowił wydać swoje debiutanckie EP pod enigmatycznym pseudonimem – 0311. Pięć utworów, które znajdą się na The Experience EP, łączą pełne żalu nostalgiczne szepty, unoszące się syntezatory i garażowe dźwięki oszlifowane do absolutnej esencji.

Dźwięk 0311 został stworzony dla tych prawie przypadkowo introspekcyjnych momentów późnej nocy, kiedy tłum powraca do domu, a niewolnicy dźwięku pozostają, po raz ostatni, w chwili akustycznego szczęścia.

Imię 0311 pojawiło się po raz pierwszy jako połowa projektu 0311 / Black Galaxy, którego materiał po cichu wypływał na YouTube i Soundcloud, penetrując terytoria głębokiego house i techno, a wszystko to z przyciszonym trzeszczeniem ukochanego winyla. Grając u boku takich artystów jak Juan Atkins,
Robert Hood, Marcel Dettmann, Steffi i Derrick May (jedynie mały wycinek nieskazitelnej historii Underground Perception), nie dziwi, że 0311 wydaje się być ekspertem w wyłapywaniu tych sugestywnych, późno-nocnych momentów.

0311 – The Experience [sampler] by Concrete Cut

Ostatnie występy z reprezentantami post-dubstepu – Martyn, Scuba i Synkro – pokazują jak upodobania UP rozwijały się równolegle z ewolucją muzyczną 0311 i stworzeniem The Experience. Już nawet z nazwami utworów „Late Night” i „Warsaw Dream” z The Experience EP jest na prostej drodze do stania się skrzypiącą, kojącą ścieżką dźwiękową niedoskonałego miasta.