"We Bought a Zoo", fot. Imdb.com

Zbliżają się Święta. Chociaż ciągle mamy mniej lub bardziej jesienny listopad, to machina świąteczna już ruszyła i każda nowość będzie mniej lub bardziej świąteczna. 23 grudnia w US premierę będzie mieć film „We Bought a Zoo” z muzyką Jónsiego Birgissona.

Film „We Bought a Zoo”, z Mattem Damonem w roli głównej, nie obfituje w choinki i bałwanki – jest bardzo ciepły i wakacyjny. Premierę zaplanowano na najbardziej świąteczny czas z całego świątecznego okresu ni bez powodu – to ciepła, rozczulająca komedia, którą miło będzie obejrzeć w towarzystwie makowca i prezentów.

„We Bought a Zoo” opowiada historię młodego ojca (Matt Damon), wychowującego malutką urocza córeczkę i trochę starszego, buntującego się syna. Chcąc coś zmienić w swoim życiu, po amerykańsku i z rozmachem porzuca pracę i postanawia kupić dom na odludziu. Jak się okazuje – do domu dołączone jest prawdziwe zoo. Nie trudno się domyśleć, że praca przy tygrysie, niedźwiedziu i innych dzikich zwierzętach nie tylko otworzy pięknemu Damonowi oczy na siebie i wartości w życiu, ale także wystawi na ciężką próbę całą rodzinę.

"We Bought a Zoo" soundtrack

Dobrym prezentem dla miłośników Skandynawii, Sigur Rós i muzyki Jónsiego Birgissona będzie płyta z soundtrackiem do filmu.  Jónsi napisał sporo nowej muzyki specjalnie do filmu, znalazło sie tu także „Hoppípolla” Sigur Rós (z albumu „Takk…”) i „Boy Lilikoi” z solowego albumu Jósniego „Go”.

W skład muzyki do filmu „We Bouth a Zoo” weszły dwie nowe pełne piosenki Jónsiego: “ævin Endar” („Life Ends”) i „Snærisendar” („End of a Rope”). Na płycie znajdziemy także dziewięć krótszych utworów – tematów przewodnich filmu.

Oficjalna premiera soundtracku do „We Bought a Zoo” to 13 grudnia, dziesięć dni przed premierą kinową. Album można już zamawiać na Amazon.com.

„We Bought a Zoo” – soundtrack by Jónsi tracklista:
01. Why Not?
02. ævin Endar
03. Boy Lilikoi
04. Sun
05. Brambles
06. Sinking Friendships
07. We Bought a Zoo
08. Hoppípolla (sigur rós)
09. Snærisendar
10. Sink Ships
11. Go Do
12. Whole Made of Pieces
13. Humming
14. First Day
15. Gathering Stories

Przypominamy teledysk do „Boy Lilikoi” Jónsiego, w reżyserii Noriego: