Junior Boys

Kanadyjczycy zagrają 3 grudnia w warszawskiej Stodole i dzień później w poznańskim SQ (koncert organizowany przez agencję Automatik/5am Independent Artists)

Najnowszy, wydany nakładem Domino/Isound Labels album grupy “It’s All True” nie pozostawia złudzeń, że duet Greenspan – Didemus to absolutna czołówka światowego synth-popu! Entuzjastycznie przyjęty przez media krążek Kanadyjczycy promować będą imponujących rozmiarów trasą, w ramach której odwiedzą także Polskę.

“It’s All True” w niezwykły sposób łączy fascynacje popem lat 80-tych, kulturę Dalekiego Wschodu i filmy Orsona Wellesa. Już w otwierającym album „Itchy Fingers” Kanadyjczycy kapitalnie łączą echa wschodniej egzotyki z tanecznym pulsem (szkoła Duran Duran), z kolei drugi na płycie „Playtime” to piękny, wolny romantyczny song z nostalgicznym klimatem, którego nie powstydziliby się Roxy Music z okresu „Avalon”. Oczywiście inspiracje kanonem lat 80-tych zbalansowane są tu super-nowoczesną produkcją i podane z niezwykłym smakiem – tylko Junior Boys potrafią tak doskonale wyważyć balans pomiędzy tanecznym potencjałem a melancholią! Czwartą w dorobku grupy płytę wieńczy 9-minutowy hymn “Banana Ripple”, jedna z najwspanialszych piosenek autorstwa duetu.

Data: 2011-12-03 (sobota)
Miasto: Warszawa
Miejsce: Stodoła
Adres: ul. Batorego 10
Godziny: wejście: 18:30, początek: 20:00
Cena biletów: 59 zł / 69 zł
Miejsca zakupu: www.ticketpro.pl i www.eventim.pl