Emika
Pamiętacie Emikę? Subtelna producentka z Wielkiej Brytanii zawładnęa nami miesiąc temu, prezentując swój debiutancki album „Emika” wydany przez Ninja Tune. W sobotę 19 listopada Emika wystąpi w katowicach u boku japońskiego producenta dubu i dubstepu, Goth Trad.

„Emika to kolejny dowód na to, że ani trip-hop nie umarł, ani dubstep nie jest ograniczony” – pisaliśmy miesiąc temu w recenzji debiutanckiego albumu Emiki. O rozległych możliwościach dubstepu dowiemy już niedługo – producentka i DJ-ka zagra w Katowicach z Japończykiem, Goth Trad.  Dzień wcześniej Goth Trad w Sopocie zaprezentuje się na tle muzyki innego artysty z UK – Cookie Monsta.

Obszar na którym leży Japonia przez lata był poza światowymi wpływami dubstep. To pozwoliło na wypracowanie własnego, niepowtarzalnego klimatu. Tamtejsza muzyka jest znacznie cięższa od europejskiej. Nagrywają mocną, psychodeliczną elektronikę.

Goth Trad łączy rdzenną kulturę z elektroniką i bardzo wykręconymi dźwiękami. Podczas występów w Polsce zaprezentuje najnowszą płytę. Co ciekawe zagra live act. Wszystko wykona na swoim studyjnym sprzęcie. Artysta jest zaliczany do największych przedstawicieli dubstep na świecie. W Polsce wystąpi w ramach europejskiej trasy, promującej jego najnowszą płytę.

Na tle mocnego i mocno psychodelicznego dubstepu Goth Trad ciekawie zaprezentuje się Emika, ze swoim kobiecym, trip-hopowym brzmieniem.

Dubstepowa uczta odbędzie się w sobotę, 19 listopada, o godz. 20 w klubie Oko Miasta w Katowicach. Bilety 40/55 zł.

Więcej na www.lubiszto.org.