Little Dragon

Skandynawski zespół Little Dragon nie pozwala nam za sobą zatęsknić. Niedawno podbili serca publiczności na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, w listopadzie wystąpią dla nas trzy razy.

Co dla zespołu ze Szwecji może oznaczać współpraca z Gorillaz, TV On The Radio, Raphaelem Saadiqem i połową Outkast? Awans do ekstraklasy nowoczesnego popu – na to właśnie Little Dragon zasłużyli sobie dwiema bardzo chwalonymi płytami i entuzjastycznie przyjętymi koncertami na całym świecie!

Mały Smok powrócił z trzecim krążkiem, jak zwykle zawstydzając perfekcyjnym brzmieniem i porywając do tańca bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Trasa promująca „Ritual Union” nie ominie Polski, grupa pięknej Yukimi Nagano zagra swój pierwszy koncert podczas polskiej trasy we Wrocławiu, a następnie odwiedzi Poznań i Warszawę.

Little Dragon na festiwalu Tauron Nowa Muzyka

„Ritual Union” łączy eksperymentalny, czarujący nocny urok debiutu, z nowoczesnymi, tanecznymi dźwiękami „Machine Dreams”. Pierwszy singiel „Nightlight” to digital funk/art soul – brzmi jak Erykah Badu z nowofalowym zacięciem, „Brush the Heat”, ich najbardziej klubowy jak dotąd kawałek, to parkietowy detonator z najbardziej zaraźliwymi dźwiękami cowbells (perkusyjnych „krowich dzwonków”) od czasów „99 Problems” Jay-Z. Singiel i tytułowy utwór „Ritual Union” to błyszczący i pełen duszy elektroniczny pop.

Jeśli urzekły Was znakomite kolaboracje Little Dragon z gwiazdami światowego popu (czyż śpiewane przez Yukimi Nagano utwory "Empire Ants" i "To Binge" nie są najlepszymi kawałkami na ostatniej płycie Gorillaz?), sprawdźcie koniecznie nową płytę Szwedów i nie omińcie polskich koncertów grupy.

"Ritual Union" w Polsce ukazało się 15 sierpnia nakładem wytwórni Isound Labels.

Listopadowa trasa Little Dragon w Polsce:
4.11.2011; g.19:00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19
bilety: 59 zł pierwsze 300 szt., 69 zł przedsprzedaż, 80 zł w dniu koncertu

5.11.2011; g.21:00
klub ESKULAP, ul. Przybszewskiego 39, Poznań
bilety: 69 zł

6.11.2011; g. 20:00
klub PALLADIUM, ul. Złota 5/7, Warszawa
bilety: 85 zł

Zobaczcie, jak Little Dragon pracowali nad albumem "Ritual Union":