The Dø
15 listopada, nakładem Six Degrees Records, ukaże się nowa płyta fińsko-francuskiego duetu, The Dø. W „Both Ways Open Jaws” słychać inspiracje Björk, Bartókiem i fińską muzyką chóralną.

Kompozytor i producent Dan Levy rozpoczął współpracę z francusko-fińską wokalistką i gitarzystką, Olivią Bouyssou Merilahti w 2005 roku. Okazjonalne tworzenie muzyki filmowej i do spektakli teatralnych przerodziło się w nagranie debiutanckiego albumu. „A Mouthful” zyskał ogromną popularność i trafił na brytyjskie listy przebojów.

Merilahti przyznaje, że podczas nagrywania debiutanckiego krążka, obydwoje z Davidem zaangażowani byli w wiele innych projektów. Tym razem skupili się wyłącznie na stworzeniu nowej muzyki, której brzmienie zostało uwarunkowane także przez doświadczenia z trzech lat tras koncertowych.

Z 15 nowych utworów The Dø, udostępniony został „Slippery Slope”, który razem z nowoczesnym, awangardowym, taneczno-psychodelicznym teledyskiem promuje „Both Ways Open Jaws”.

Teledysk łączy w sobie fascynacje Japonią – widać tu wpływ czarno-białego filmu „Onibaba” – i „Świętem Wiosny” Strawińskiego. Brutalna witalność, ostre który i gloryfikacja młodości, to także elementy, które w swoich inspiracjach The Dø przypisuje Bartkowi.

Utwór „Slippery Slope” można pobrać za darmo ze strony Six Degrees Records. Album „Both Ways Open Jaws” można zamawiać przedpremierowo również na stronach wytwórni. Dokładny opis pracy nad „Both Ways Open Jaws” The Dø znajdziecie w specjalnej zakładce zespołu.

Zobaczcie, jak powstawał teledysk do „Slippery Slope”:

Pierwsza wersja albumu „Both Ways Open Jaws” została wydana na początku 2011 roku. Wówczas promował ją teledysk do „Dust It Off”. Wydanie europejskie 28 października i międzynarodowe 15 listopada wiąże się z promocją w wydawnictwie Six Degrees records i odnowieniem wizerunku duetu.