Emika

3 października 2011 nakładem prominentnej wytwórni Ninja Tune ukazała się debiutancka płyta dubstepowej artystki Emiki „Emika”.

Urodziła się i wychowała w Bristolu, mekce trip-hopu i dubstepu, ma jednak czeskie korzenie. Emika otrzymała profesjonalne wykształcenie muzyczne jednak poświęciła karierę kompozytorki i pianistki na rzecz pracy, jako kelnerka. A właściwie – na rzecz zarobienia na pierwszego Maca i licencję studio Logic.

Obecnie Emika mieszka i pracuje jako akustyk i producent dla firmy Native Instruments w Berlinie. Pierwsze kompozycje stworzyła w 2010 roku dla berlińskiego klubu Berghaine, niedługo potem rozpoczęła współpracę z Ninja Tune.

Więcej o albumie „Emika” na stronach Ninja Tune. Niepowtarzalne kobiece i trochę psychodeliczne brzmienie muzyki Emiki poznacie dzięki teledyskowi do utworu „Edge”:

Emika zaprezentowała się polskim fanom muzyki alternatywnej podczas katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka, w sierpniu 2011 roku. W listopadzie Emika powróci do Katowic – artystka wystąpi 19 listopada 2011, w klubie Oko Miasta w Katowicach.

Więcej na www.emika.co.uk.

Zapraszamy do obejrzenia oficjalnego teledysku, do piosenki „Professional Loving” promującej album „Emika”: