Dubstepowa jesień w Polsce. Będzie Modestep i MT Eden

Modestep
Modestep

Tej jesieni czeka nas seria świetnych dubstepowych imprez. Od października do grudnia w największych polskich miastach zagrają m.in. Dirtyphonics, MT Eden, Modstep. A to dopiero początek sezonu.

Dubstep z roku na rok staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Przybywa kolejnych fanów mocnych uderzeń. – Dubstep to już nie niszowy gatunek. W tej chwili jest to jeden z głównych nurtów w muzyce klubowej, który rozmachem imprez dorównuje housowym i tranceowym eventom – mówi Alex Kubaczewski z portalu muzycznego Muno.pl. Obecnie, na dobrą imprezę dubstepową można pójść właściwie w każdym dużym mieście. Ale wydaję się, że to stolica Wielkopolski od jakiegoś czasu wiedzie w tej dziedzinie prym. – Poznań jest swoistą mekką dubstepu w Polsce. Odbywają się tu coraz większe imprezy, z coraz głośniejszymi nazwiskami w takich miejscach jak Stara Rzeźnia czy Eskulap. Pionierem w tym mieście był kolektyw Dubside, ale młode polskie kolektywy takie jak Fox Hole coraz śmielej poczynają sobie na lokalnym rynku – dodaje A. Kubaczewski.

Dirtyphonics

Dubstepowa jesień w Polsce

Październikową serie eventów zakończy ostatnia impreza cyklu Kill da Chill & Fetish Sounds, która odbędzie 28 października w Eskulapie w Poznaniu. Niekwestionowanymi gwiazdami imprezy będzie czwórka francuzów z Dirtyphonics. Twórcy wielu genialnych produkcji, którzy zdobyli uznanie na całym świecie, a także licznych wyśmienitych remix’ów min. takich artystów muzyki klubowej jak The Bloody Beetroots, Skrillex czy Nero.

W listopadzie oraz grudniu czeka kolejna dawka mocnych wrażeń. Już 10 listopada w gdańskim CSG z cyklu „Face The Music” zagra Mt Eden. Swoją twórczość artysta utrzymuje na pograniczu muzyki drum & bass i dubstep. Poza produkcją własnych utworów, znany jest także z wielu remiksów np. takich utworów jak „Omen” Prodigy. Artysta wystąpi ponownie w Polsce w grudniu w warszawskim klubie M25 (09.10) oraz krakowskiej Rotundzie (10.12).
Muzyczną ucztę zamkną aż trzy występy Modestep w Polsce! 17 listopada trio zagra w poznańskim Eskulapie, dzień później w katowickim Mega Club, a 19 listopada w warszawskim klubie M25. Modestep to ekipa muzyków pochodząca z Londynu znana z takich hitów jak Suinrise czy Feel Good. Ich koncerty to unikatowa i niezwykle energetyczna mieszanka dubstepu oraz muzyki gitarowej.

  • 29.10.2011 – KILL DA CHILL FESTSH SOUNDS – DIRTYPHONICS @ ESKULAP POZNAŃ
  • 10.11.2011 – FACE THE MUSIC – MT EDEN @ CSG GDAŃSK
  • 09.12.2011 – FACE THE MUSIC – MT EDEN @ M25 WARSZAWA
  • 10.12.2011 – FACE THE MUSIC – MT EDEN @ ROTUNDA KRAKÓW
  • 17.11.2011 – FACE THE MUSIC – MODESTEP LIVE @ ESKULAP POZNAŃ
  • 18.11.2011 – FACE THE MUSIC – MODESTEP LIVE @ MEGA CLUB KATOWICE
  • 19.11.2011 – FACE THE MUSIC – MODESTEP LIVE @ M25 WARSZAWA

Bilety na wszystkie powyższe wydarzenia są dostępne na muno.pl/bilety
Zapowiada się naprawdę „gruba” jesień dla wszystkich fanów dubstepu. Choć tak naprawdę to początek dubstepowego sezonu 2011/12. Na okres zimowy i wiosenny przygotowywane są kolejne imprezy z udziałem najlepszych przedstawicieli nurtu.

dirtyphonics, dubstep, imprezy dubstepowe, modestep, mt eden