Wrocławski Sound

W 2009 roku podczas pierwszej edycji festiwalu Wrocławski Sound w ciągu trzech dni na jednej scenie zagrali m.in. Me Myself and I, Planet L.U.C., Digit All Love, czy Oszibarack. Impreza udowodniła, że Wrocław absolutnie zasługuje na miano Polskiej Stolicy Muzyki Alternatywnej. W tym roku, podczas gali zakończenie trzeciej edycji Wrocławskiego Soundu, Igor Boxx zaprezentuje zwój najnowszy, bardzo wrocławski projekt „Breslau”.

Zgodnie z ideami przeglądu – kreacją i propagowaniem nowatorskich dźwięków, publiczność Wrocławskiego Soundu co roku zostaje wciągana w rzeczywistość niszowej sztuki, tworzonej i specjalnie dedykowanej tym, którzy Wrocław kochają i identyfikują się z duchową esencją tego miasta.

Wrocławski Sound to muzyczna wizytówka Wrocławia, festiwal indywidualności i artystów związanych ze stolicą Dolnego Śląska, czerpiących inspirację z atmosfery wielokulturowego miasta. Podczas Wrocławskiego Soundu dominuje muzyka nu-jazz, alternatywa, elektronika, fussion – brzmienia, które uczyniły wrocławską scenę wyrazistą i niepowtarzalną. Obecny jest także blues, pop, rock, bowiem przegląd jednoczy całe środowisko muzyczne Wrocławia i prezentuje muzyczne odkrycia niezależnie od gatunku.

Na dwóch scenach Impartu występują zespoły operujące przeróżnymi stylistykami. Podczas przeglądów miewają miejsce premiery płytowe zespołów oraz składanek powstających specjalnie na tę okazję. Wrocławski Sound prezentuje i promuje wrocławskie środowisko muzyczne – pokazuje szerokie spektrum artystów lokalnych. Pełni również funkcję platformy spotkań i integracji dla artystów, a podczas samej imprezy rodzą się nowe pomysły na kolejne muzyczne projekty.

Wstępny program 3. przeglądu Wrocławski Sound 2011:
Czwartek, 20 października 2011, godz. 19: Konkurs „Młody Wrocław”

 • Der Slapstick
 • Funk’n’Tronic
 • GBTrio
 • Robot House
 • This Great End

Piątek i sobota, 21-22 października 2011, godz. 18

 • Alicja Janosz
 • Bartosz Porczyk
 • Fat Burning Step feat. Marua Payne
 • Gliniane Pieśni
 • Kariera
 • Kasia Mirowska – Liquid Love
 • Kormorany
 • Las Rzeczy
 • Legitymacje
 • Matplaneta
 • Sinusoidal
 • Zgas

Niedziela, 23 października 2011, godz. 19.30: Gala Wrocław Sound 2011
Supprot: zwycięzca konkursu „Młody Wrocław”
Koncert: Igor Boxx „Breslau” & VJ Sepctribe, Mazzoll, Magierski

IGOR BOXX (Ninja Tune) to solowy projekt Igora Pudło – współtwórcy legendarnego duetu Skalpel, jednego z najważniejszych polskich projektów muzycznych ubiegłego dziesięciolecia.

Igor nową dekadę otworzył solowym projektem Igor Boxx, którego owocem jest album „Breslau”, wydany w barwach Ninja Tune. Płyta to muzyczna fantazja na temat oblężenia Wrocławia przez Armię Czerwoną w 1945r. Wrocław Igora Boxxa to niezwykle sugestywny, różnorodny i abstrakcyjny świat, opisany nowoczesnym muzycznym językiem.

Muzyka artysty pełna jest niepokojących, psychodelicznych dźwięków składających się zarówno na pełne energii, mocno zrytmizowane utwory jak i mroczne, ambientowe dźwiękowe krajobrazy. Kompozycje odwołują się do tradycji krautrocka, jazzu, hip hopu, awangardy czy muzyki filmowej, co stanowi doskonałą syntezę najważniejszych wątków
współczesnej muzyki. Mieszanka ambitnej elektroniki z elementami psychodelii spotyka się na koncertach ze spektakularnymi wizualizacjami.

Album został bardzo wysoko oceniony przez krytykę muzyczną i pojawiał się w zestawieniach najlepszych płyt roku (m.in. w plebiscycie trójkowego Radiowego Domu Kultury, drugie miejsce w rankingu Polska Płyta Roku portalu Era Music Garden nominacja do nagrody SuperHiro). Igor Boxx ma na koncie występy na tegorocznych ogólnopolskich festiwalach muzycznych (Open’er Festival, Off Festival, Selector Festival), a także na innych festiwalach krajowych i zagranicznych (NoBorder Music Festival, Art Moves Festival, Mellow Music Festival, Europavox). We wrześniu Igor Pudło wystąpił na Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu, gdzie był również kuratorem DJ’skiej sceny muzycznej.

Na scenie spektakularnego charakteru show nadają Magierski z hip hopowego składu producenckiego White House, Mazzoll – wybitna osobowość sceny yassowej oraz VJ Spectribe – reżyser multimediów dla projektów teatralnych. Występy na żywo to przenikanie się wyrafinowanego świata muzyki z surrealistycznym światem obrazu.

Więcej informacji o „Breslau” jako koncercie galowym Wrocławskiego Soundu można znaleźć tutaj. Informacje na temat przeglądu znajdziecie na www.wroclawskisound.pl.