"The Girl with the Dragon Tattoo"

Po odebraniu Oscara za muzykę do filmu „The Social Network”, Trent Reznor przyznał, że chciałby częściej tworzyć soundtracki do produkcji hollywoodzkich. Jego marzenie spełnił spełnił wiec ponownie David Fincher, który po filmie o Facebooku wziął się za odświeżenie znanego kryminału „The Girl with the Dragon Tattoo”.

Film będzie miał ogólnoświatową premierę 21 grudnia 2011, a na ekranie zobaczymy m.in. jednego z „Bondów”, Daniela Craiga. Muzykę do „Dziewczyny z Tatuażem”, Reznor komponował ze swoim kolegą od „The Social Network”, Atticusem Rossem.

W maju 2011 zaprezentowany został pierwszy trailer do filmu, w którym wykorzystano cover utworu Led Zeppelin „Imigrant Songs”, autorstwa Reznora i Karen O (z Yeah Yeah Yeah). W przedstawionym kilka dni temu nowym, kilkuminutowym trailerze usłyszymy więcej psychodelicznej muzyki Reznora i Rossa.

„The Girl with the Dragon Tatto” to kryminał Stiega Larssona, który doczekał się już skandynawskiej wersji filmowej („Män som hatar kvinnor” – „Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet”). Teraz za mocniejszą, utrzymaną w ciemnych barwach wersję zabrał się Fincher.  Film opowiada historię dziennikarza, który zagłębia się w śledztwo zaginięcia lub morderstwa nastoletniej Harriet Vanger. Okazuje się, że tajemnica sprzed kilkudziesięciu lat jest wciąż żywa i wciągnie dziennikarza w sieć dziwnych wypadków. Dodatkowo – każdy jego krok śledzi młoda, nieco dziwaczna i tajemnicza hakerka.

„The Girl with the Dragon Tatto” trailer 1., maj 2011

„The Girl with the Dragon Tatto” trailer 2., wrzesień 2011