Sundial Aeon powraca

Sundial Aeon "Mimesis"

Sundial Aeon powraca z nowym, ambientowo-transowym i chilloutowym albumem „Mimesis”. Premiera krążka już we wrześniu tego roku. Główną inspiracją przy tworzeniu materiału na płytę był tajemniczy kompleks militarny RIESE, położony niedaleko Wałbrzycha w Górach Sowich, podziemia Zamku Książ oraz cała garść niewyjaśnionych informacji, legend, mitów i domysłów związanych z problematyką RIESE.

Album dedykowany jest wszystkim, którzy zostali zamordowani przy budowie tego kompleksu, w szczególności więźniom obozu koncentracyjnego Gross-Rosen i innych, naukowcom i pasjonatom, którzy stale pracują nad przekazaniem swojej pasji i wiedzy innym.

Dystrybucją albumu zajmie się Beatspace.

Sundial Aeon to polski, ambientowo/chill-outowy projekt. Grupa powstala jesienią 2005 r. z inicyjatywy Radosława „Raiden’a” Kochmana (Aural Planet) oraz Daniela „Dan’a” Lulkowskiego (Hoyden Space). W grudniu 2005 r. do projektu przyłączyło się dwóch innych twórczych i pełnych świeżych pomysłów muzyków w osobach Jarosława „Giku” Jacka (itoa) oraz Patryka „Revisq” Gegniewicza (itoa). Efektem ich wspólnej pracy był debiutancki album zatytułowany METABASIS utrzymany w stylistyce ambientowo/chill-outowej z elementami progresywnej elektroniki. Wydawcą debiutanckiego albumu SUNDIAL – METABASIS (2006 r.) był portugalski label Flow Records. W październiku 2006 roku do składu dołączył Vladislav „Scann-Tec” Isaev – dodatkowy muzyk oraz DJ grupy.

Latem 2007 roku, ponownie nakładem portugalskiej wytwórni pojawił się w sklepach kolejny album zespołu, zatytułowany „Apotheosis”. To konsekwentne rozwinięcie brzmień znanych przed laty jeszcze choćby z prac Aural Planet, czy debiutanckiego „Metabasis”. Przestrzenne, bardzo plastyczne brzmienia, określane w katalogach i prasie mianem ambientu, transu czy po prostu chilloutu.

W maju 2009 roku ukazała się na rynku nakładem potugalskiej wytwórni Flow Records kompilacja Chilling Cuts Vol. 4. Jest ona kontynuacją amientowo-chilloutowych kompilacji, znanych wczesniej z dorobku Aural Planet i Sundial Aeon. Za zawartość krążka odpowiada Radosław Raiden Kochman.

Utwory projektu SUNDIAL AEON ukazały się również na zagranicznych kompilacjach:

Fahrenheit Project Part 5 (Ultimae Records 2005 – Francja)
Floating Point 3 (Sofa Beats 2006 – Dania)
Liquid Downbeats (Chillcode 2006 – Niemcy)
Fahrenheit Project Part 6 (Ultimae Records 2006 – Francja)
GOA 2007 Vol. 1 (Millenium / Y.S.E 2007 – Wielka Brytania)
Floating Point 4 (Sofa Beats 2007 – Dania)

Chilling Cuts vol. 4 (Flow Recs 2009 – Portugalia)

Road Master 3 (Audio Faktory 2010 – Niemcy)

Pan Tadeus (Psytrance.pl / Ektoplazm 2011 – Polska / Kanada)
Warto wspomnieć, że twórcy projektu SUNDIAL AEON wielokrotnie ubarwiali swoją muzyką gry, prezentacje multimedialne, strony internetowe, telewizyjne oraz radiowe spoty reklamowe.

Strona internetowa projektu: www.sundial.pl

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *