Son of Kick

Son of Kick – artysta, który rozgrzał do czerwoności scenę Hybrid Tent na festiwalu Audioriver – wystąpi 14 października w Gdańsku. Son of Kick, choć jest integralną częścią londyńskiej sceny, jest zarazem postacią dobrze znaną i docenioną za swe didżejskie i multi instrumentalne umiejętności od Berlina po Brooklyn. Pompujące, mocno naładowane energią i grubo podszyte mięsistym basem sety, przyniosły mu popularność na przestrzeni stylistycznej rozpościerającej się od brzmień electro po dubstep.

SOK ma za sobą występy na takich festiwalach i klubach, jak choćby Gilles Peterson Worldwide Festival, the O2 Wireless czy Yoyo w Notting Hill Arts Club.

Skąd u niego pomysł na taki styl? Jak się okazuje, czynnie współpracuje z mistrzami z Jazzsteppa. Son of Kick ma jedne z najbardziej ciekawych, dubstepowych klipów. Dzięki genialnym produkcjom: „Guacha”(kręconym w szpitalu psychiatrycznym z charakterystycznym wokalem), „Playing The Villain (gdy bass rozsadza głowy złodziejom samochodu)”, czy „Revolution B”- stał się sławny na międzynarodowej scenie. Podczas występu na tegorocznym Audioriver sprawił że kilkutysięczna publika w Hybrid Tent, zaczęła śpiewać wokal z utworu „Guacha”.

Impreza odbędzie się w gdańskim klubie Buffet.