Pati Yang "Jaszczurka"

Wydana w 1998 roku „Jaszczurka” Pati Yang doczekała się reedycji. Sny Music Polska postanowiło wznowić wydanie debiutu jednej z pierwszych polskich artystek trip-hopowych, która niesamowitą popularność zyskała po wyjeździe do Wielkiej Brytanii. „Jaszczurka” jest jedyną płytą Pati, w której wokalistka śpiewa (między innymi) po polsku – jest się więc czym chwalić.

Zapraszamy do lektury recenzji „Jaszczurki” na łamach 80bpm.net.

Patrycja Hilton (Pati Yang) przyszła na świat 26 marca 1980 roku we Wrocławiu. Już od najmłodszych lat związana była ze światem muzyki, pierwsze kroki na scenie stawiała pod okiem Majki Jeżowskiej. Dziecięcy mega hit „A ja wolę moją mamę” mała Pati wykonała jako 6 latka. Dziesięć lat później zadebiutowała na ekranie w filmie „Awantura o Basię”.

Dwa lata później, w wieku 18-tu lat wydała swoją debiutancką płytę, która do dziś intryguje i zachwyca. „Jaszczurka” została przyjęta przez krytyków i publiczność z niezwykłym entuzjazmem. Trasa koncertowa promująca płytę, w której towarzyszył jej zespół Robot odniosła również wielki sukces. W 2001 roku wyjechała do Londynu, gdzie z mężem założyła projekt „Children” oraz przygotowywała się do nagrania kolejnych albumów.

Jednakże, aby dogłębnie poznać jej twórczość oraz inspiracje należy sięgnąć do korzeni, do samych początków, czyli do „Jaszczurki” – płyty z pogranicza trip-hop, ambient i elektro. Już jako młoda artystka Pati była niezwykle dojrzałą i doskonałą zarówno wokalistką jak i autorką tekstów, czego niezbite dowody znajdziemy na tej płycie.

Pati Yang „Jaszczurka” tracklista:
1. Si
2. Pati
3. Jaszczurka
4. Uwolnij
5. Aooh
6. Higher Perception
7. Underlegend
8. Nie wróci
9. Może zapomni
10. Too Late
11. Empty Temple

Przypominamy że już niedługo Pati Yang odbędzie trasę koncertową po Polsce, promując najnowszy czwarty już album „Wres and Sparks”. Więcej o trasie koncertowej Pati Yang tutaj. Reedycja „Jaszczurki” trafi do sklepów muzycznych 10 października 2011.