Deam "Square"

Polski basowy label Concrete Cut rozpoczyna nowy sezon na elektroniczne eksploracje w październiku wraz ze Square Love EP, debiutanckim solowym wydawnictwem warszawskiego producenta Deama.
Po latach eksperymentów z dźwiękiem i kolaboracji (łącznie ze stale kontynuowanym projektem z innym stołecznym producentem, Fauem, znanym z kolektywu Mustnotsleep) ten młody beatmaker wypracował charakterystyczne, nowoczesne brzmienie, którego nieodłącznymi składowymi sąsyntezatorowe groove’y i bujające beaty stanowiące jego znak rozpoznawczy.

Sześć utworów na epce Square Love z miejsca sprawiło, że Deama zaczęto porównywać do takich artystów jak Ikonika głównie dzięki jaskrawym, tłustym brzmieniom leadowym. Wokalne sample i inspirowane UK garage perkusje z kolei przywodzą na myśl wydawane w Hotflush produkcje George’a Fitzgeralda czy Lando Kala a nawet dubtechniczne wycieczki Martyna. Square Love stanowi dojrzały i dopracowany manifest artystyczny Deama będący jednoznacznym dowodem na to, że przed młodym, utalentowanym producentem jawi się świetlana przyszłość.

Wydawnictwo otrzymało już wsparcie od takich postaci jak Slugabed [Planet Mu/Ninja Tune], Seiji[Seiji], Benji B [BBC Radio 1], Superisk [Punch Drunk], Shox [Rinse FM/Hundred2ONE], Martin Kemp [Blunted Robots], Valta [Kievbass/Sub FM], dMIT.RY [Neo Violence] jak również odbiło się pozytywnym echem na polskiej scenie wśród takich DJów jak ekipa Mustnotsleep, Intreau, Bshosa, Rhythm Baboon i innych.