Jamie Woon (fot. materiały prasowe)

5 października w szkockim Glasgow odbędzie się wielki koncert, podczas którego wyłonieni zostaną laureaci tegorocznej edycji MOBO Awards. Kategorię „Najlepszy Nowy Artysta” („Best Newcomer”), MOBO przyznaje we współpracy z siecią telefonii komórkowej, Lebara Mobile. W tym roku nominację otrzymał wokalista i kompozytor, Jamie Woon.

MOBO Awards w 1996 roku powołała Kanya King. Była to pierwsza impreza, która promowała i z wielką pompą nagradzała muzyków tzw. „urban music”. Skrót nazwy imprezy pochodzi od „Music of Black Origin”  – do dziś wśród nominowanych artystów znajdują się wyłącznie ci, którzy w swojej muzyce sięgają do szeroko pojętych tradycji afrykańskich. Dzisiaj w poszczególnych kategoriach wyróżniani są artyści z kręgów hip-hopu, r&b, reggae, jazzu, muzyki gospel oraz samego urban music. Laureatami MOBO Awards są m.in. Nitin Sawhney (2001 r., za album „Prophesy”), Amy Winehouse, Justin Timberlake czy sama Tina Turner.

Jamie Woon jest jednym z kilku nominowanych artystów, za swój tegoroczny debiut. Głosowanie na artystów w kategorii „Best Newcomer” odbywa się na specjalnej stronie Facebookowej. Koncert finałowy będzie można oglądać na antenie 5 października BBC o godz. 21 czasu brytyjskiego.

Przypominamy, że Jamie Woon przyjedzie na koncert do Polski 16 listopada – więcej na ten temat u nas, tutaj. Aktualnie artysta… zdrowieje. Po urazie ścięgna Achillesa, jakiego doznał niedawno, Jamie zmuszony był odwołać sporą część planowanych na wrzesień koncertów. Miejmy nadzieję, że 5 października nic nie przeszkodzi jego występowi w Glasgow podczas rozdania MOBO Awards.