Gus Gus przyjedzie do Wrocławia - 80bpm.net

Gus Gus przyjedzie do Wrocławia

Gus Gus we Wrocławiu

Znany zarówno z triphopowych jak i deephousowych produkcji, islandzki kolektyw GusGus po raz pierwszy w Polsce, w odświeżonym, pięcioosobowym składzie! Zespół przyjedzie do Wrocławia promować zbierający świetne recenzje, wydany dla kolońskiej wytwórni Kompakt album „Arabian Horse”.

Pochodzą ze stolicy Islandiii i zaczynali na początku lat 90 jako liczący 9 osób kolektyw filmowo-muzyczny. Porównywani często do The Sugarcubes, macierzystej formacji Bjork Gunmundsdottir, szybko wypracowali własną, niepowtarzalną formułę, której bliżej od estetyki punkrockowej było jednak do muzyki tworzonej przez piewców bijącego wtedy szczyty popularności triphopu (Massive Attack, Tricky, Lamb). To w szeregach GusGus swoją karierę rozpoczynała znana z subtelnych wykonań Emiliana Torrini.

Zauważeni przez słynną angielską wytwórnię 4AD, dzięki podpisanemu z nią kontraktowi, wydali świetnie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność debiutancki album „Polydistortion”. W 1997 r. bardzo szybko podbili nim roczne zestawienia najlepszych albumów.

Pięć lat wyjątkowo aktywnej działalności sprawiło jednak, że zakładany bardziej z myślą o kręceniu filmów niż tworzeniu muzyki kolektyw, stopniowo uszczuplany był przez odejścia kolejnych jego członków i na początku minionej dekady w jego skład wchodzili już jedynie Stephen Stephensen oraz Birgir Þórarinsson. Przez lata zespół zmieniał swoje muzyczne oblicza, nie zawsze znajdując przy tym uznanie wśród fanów ich pierwszych dwóch płyt.

Gus Gus we Wrocławiu

Muzyka Islandczyków skręciła wyraźnie w bardziej tanecznym kierunku, wpasowując się w modę na minimalowe techno i house. Świadectwem tego była już płyta „Attention” z 2002 roku, a całkowitym potwierdzeniem – „Forever” z 2007 roku. Opublikowana dwa lata później dla kolońskiej wytwórni Kompakt płyta „24/7” to jednocześnie powrót obdarzonego niepowtarzalną barwą głosu Daniela Augusta.

Wszystko wskazuje na to, że GusGus są na fali wznoszącej: pozostając pod skrzydłami Kompaktu, wydali kilka miesięcy temu świetnie przyjęty „Arabian Horse”, album, nie tylko przez zwolenników stricte elektronicznych produkcji, uznawany za najmocniejszą pozycję w ich dyskografii od czasów wydania ich debiutanckiego dzieła.

Mocno piosenkowy, choć zanurzony w transowym, hipnotycznym sosie materiał z nowego albumu stanowić będzie zapewne główny trzon programu koncertu, który odbędzie się już 9 października we wrocławskim klubie Eter. We Wrocławiu GusGus wystąpi w składzie:

Stephan Stephensen
Birgir Þórarinsson
Daniel Ágúst Haraldsson
Urður Hákonardóttir
Högni Egilsson

OBEJRZYJ SINGIEL PROMUJĄCY NOWY ALBUM:
http://youtu.be/K703vlIgens (GusGus – Over)

KONCERT FORMACJI GUSGUS ZAINAUGURUJE WPROWADZENIE NOWEJ MARKI KONCERTOWEJ WE WROCŁAWIU! WIĘCEJ INFORMACJI JUŻ WKRÓTCE…

BILETY:
// 69 PLN – pierwsze 300 szt. // 79 PLN – przedsprzedaż // 90 PLN – w dniu koncertu

SPRZEDAŻ ONLINE:
TICKETPRO >> http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/703153-gus-gus.html
BILETIN >> http://biletin.pl/pl/event,show,256,gusgus.html

ORGANIZATORZY:
www.facebook.com/wrockfestpl
www.facebook.com/LionStage

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: