FreeFormFestival w Soho Factory – 80bpm.net

FreeFormFestival w Soho Factory

Free Form Festival 2011

Z uwagi na ogromne zainteresowanie tegoroczną edycją Free Form Festival, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, Festiwal przenosi się do nowej lokalizacji, której zabytkowe fabryczne przestrzenie pomieszczą nowe większe sceny festiwalowe. Festiwal odbędzie się wkompleksie SOHO FACTORY w Warszawie.

Soho Factory, obok Fabryki Trzciny i Konesera doskonale wpisuje się w krajobraz dynamicznie przeobrażającej się i rozwijającej prawobrzeżnej Warszawy, która z dzielnic przemysłowej staje się mekką artystów i bohemy. Położony niemal w samy centrum Starej Pragi (na warszawskim Kamionku), Soho łączy piękno zielonego terenu z zabytkową przemysłową architekturą przełomy XIX i XX wieku.

Soho Factory stawia sobie za cel rozwijanie na postindustrialnej tkance dawnych hal produkcyjnych nowej artystycznej i architektonicznej jakości.

Tu odbył się m.in. koncert Warszawskiej Jesieni, wernisaże znanych artystów, festiwal tańca czy wystawy młodych designerów – Przetwory. Tu redakcja „MaleMena” wskrzesiła dawny warsztat mechaniczny, pokaz Rage Age halę walcowni, Piktogram i Galeria Leto tchnęły nowe życie w sprężarkownię, a młodzi architekci ożywili przestrzeń starej ciepłowni.

7 Edycja FreeFormFestival, będzie największą imprezą która odbędzie się na terenie Soho Factory. Dla potrzeb realizacji festiwalu, Soho Factory otworzy nowe, dotychczas nie eksploatowane obiekty.

Kto wystąpi na Free Form Festival? Zapoznajcie się z naszymi informacjami:

Jadwiga Marchwica, z-ca red.nacz | jmj [at] 80bpm.net

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*