Caro Emerald, fot. Adrie Mouthaan

Caroline Esmeralda van der Leeuw, znana jako Caro Emerald, kojarzona przede wszystkim z hitem „A Night Like This”, wystąpi w listopadzie w Polsce. Jedyny w naszym kraju koncert odbędzie się w Warszawie, na Torwarze. Piosenka ” ANight Like This” pochodzi z debiutanckiej płyty Emerald „Deleted Scenes From The Cutting Room”, która w rekordowo krótkim czasie stała się multiplatynowa w wielu krajach Europy, w tym w Polsce.

Próbkę umiejętności koncertowych Caro można było zobaczyć w 12 edycji Tańca z Gwiazdami. Teraz polska publiczność, która pokochała Caro i jej niezwykły głos, będzie miała szansę obejrzenia i wysłuchania jej pełnego koncertu.

Teledysk do „A Night Like This”

Historia rozwijającej się w zastraszającym tempie kariery holenderskiej wokalistki jazzowej, Caro Emerald, jest dość niezwykła. W maju 2007 roku do Caro Emerald zgłosili się holenderscy producenci. Panowie Jan van Wieringen i David Schreurs, wspólnie z kanadyjskim kompozytorem Vincentem Degiorgio napisali utwór „Back it Back”. Wokalistka, która zwykle nagrywała dla nich wersje demo nie mogła tego zrobić tym razem, więc poprosili Caro. Rok później Emerald zaśpiewała utwór w lokalnej stacji telewizyjnej – krótki koncert rozpętał prawdziwą burzę. Od tego momentu artystka nie mogła opędzić się od zauroczonych słuchaczy i propozycji współpracy.

Wieringen, Schreurs i Degiorgio nie musieli się długo zastanawiać i w ciągu kilku tygdni rozpczęli prace nad solowym albumem Caro Emerald. biorąc pod uwagę miłość artystki do muzyki z lat 40-tych stworzyli zestaw kompozycji specjalnie pod jej głos i zainteresowania.

Piosenki Caro Emerald, zawarte na płycie „Deleted Scenes From The Cutting Room”, łączą w sobie tango, swingowe melodie, taneczny jazz, rytmy mambo. Brzmią, jak w złotych latach Hollywood, nagrane w najlepszych ówczesnych studiach. Do tego beaty, kompozycje i wyjątkowo dobra produkcja spowodowały, że Caro Emearld stała się jednym z największych muzycznych fenomenów ostatnich lat.

Pierwszy singiel – „Back It Up” – ukazał się w lipcu 2009 roku, nakładem wytwórni Grandmono Records. W styczniu 2010 roku przyszła kolej na „A Night Like This”. Wydany niedługo potem debiutancki krążek Emerald na holenderskich listach przebojów pokonał nawet nieśmiertelnego „Thrillera” Michaela Jacksona, utrzymując się na szczycie przez 30 tygodni (!).

Piosenki Caro łączą w sobie tango, swingowe melodie, taneczny jazz, rytmy mambo. Brzmią jak w złotych latach Hollywood, nagrane w najlepszych ówczesnych studiach. Do tego beaty, kompozycje i wyjątkowo dobra produkcja powodują, że Caro stała się jednym z największych muzycznych fenomenów ostatnich lat.

Koncert Caro Emerald w Polsce odbędzie się 28 listopada, na warszawskim Torwarze, o godz. 18. 30. Najtańsze bilety kosztują 190 zł, najdroższe – VIPowskie (zapewniające wykwintny catering i obsługę kelnerską i hosstess) – 500 zł.

fot. Adrie Mouthaan/Caroemerald.com