Bonobo + The Cinematic Orchestra = Submotion Orchestra – 80bpm.net

Bonobo + The Cinematic Orchestra = Submotion Orchestra

Submotion Orchestra

W dniach 26-30 października brytyjski zespół Submotion Orchestra, określany jako połączenie stylistyki i następcy Bonobo i The Cinematic Orchestra, odbędą trasę koncertową po Polsce.

Jazzowo-elektroniczna orkiestra będzie promować „The Finest Hour”, które premierę miało 22 sierpnia.

Finest Hour (Album) by Submotion Orchestra

Submotion Orchestra to na muzycznej scenie nazwa świeża, choć polskiemu słuchaczowi od początku kojarzy się doskonale – wokalistka grupy Ruby Wood dała się bowiem poznać jako główny głos podczas niedawnej polskiej trasy Bonobo. W Submotion znajduje wsparcie doskonałych muzyków z jazzowymi inklinacjami. Debiutancka płyta grupy zatytułowana „The Finest Hour” to mocna konkurencja dla Bonobo czy The Cinematic Orchestra.

Submotion Orchestra pochodzą z Leeds, zespół tworzy siedem osób. Ich „Finest Hour” to fuzja melancholijnego downtempo, soulowej głębi, jazzujących odniesień i delikatnego dubstepowego producenckiego szlifu. Grupa szczyci się wsparciem Gillesa Pettersona – gwiazdy BBC1 i jednego z najważniejszych animatorów nowobrzmieniowej sceny, który zachwycił się Orkiestrą gdy usłyszał piosenki z „Finest Hour”. Ich nagranie „All Yours” – piękna piosenka okraszona świetną partią trąbki – trafiło też na wydawnictwo Petersona z cyklu kompilacji „Brownswood Babblers”.

Trasa koncertowa Submotion Orchestra w Polsce, w październiku 2011:
26.10 – Wrocław, Firlej, w ramach Ethno Jazz Festival
27.10 – Warszawa, Fabryka Trzciny
28.10 – Poznań, SQ
30.10 – Katowice, Hipnoza

Więcej na www.submotion.co.uk.

info: mat. organizatora

 

 

Jadwiga Marchwica, z-ca red.nacz | jmj [at] 80bpm.net

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*