Biosphere na Up To Date Festival i z odnowioną „Substratą” – 80bpm.net

Biosphere na Up To Date Festival i z odnowioną „Substratą”

Geir Jenssen (Biosphere)

W dniach 23-24 września w Białymstoku odbędzie się Up to Date Festival (lub Up2D8 Festival), który skupi na swoich scenach muzyków awangardowych, elektronicznych i z kręgów ambientu. Gwiazdą festiwalu będzie norweski kompozytor i producent, Biosphere, który niedawno wydał poświęcony Japonii album „N-Plants” a kilka dni temu zapowiedział wznowienie wydania kultowego albumu „Substrata”.

Up To Date Festival, poza głównymi imprezami w przyszły weekend, to rozłożona na kilka części impreza, skupiona wkół nowoczesnej sztuki i muzyki. 10 września w Bratysławie, Wilnie i Białymstoku równocześnie odbył się „Pomost Multimedialny”, natomiast dziś, 15 września od godz. 13 Park Planty w Białymstoku zamieni się w Ambient Park.

Dla pewnego grona ludzi ambient to pojęcie bardzo dobrze znane, lecz powszechnie koncepcja muzyki atmosferycznej nie jest szerzej rozpoznawana. Z myślą o szerszej prezentacji owego gatunku zrodził się projekt Ambient park Na miejsce przeprowadzenia projektu Ambient Park wybrane zostały białostockie Planty. Jest to wybór nieprzypadkowy, gdyż ambient jest muzyką inspirowaną przede wszystkim naturą.

Program Ambient Park, 15 września, godz. 13-24, Park Planty, Białystok:
ROBERT HENKE LIVE – monolake.de, Berlin
WOUNDS LIVE – Terranean, Assonance
EDEMSKI LIVE
Essence & Dtekk – Technosoul ambient selection
Osmo visual live act
Rada Puchaczy Bubble Show
DanceOFFnia showcase

Więcej na www.bialystokuptodate.pl

Główna część Up To Date Festival odbędzie się w dniach 23-24 września.  Na różnych scenach w Białymstoku spotkają się muzycy elektronicznie i hip-hopowi. Biosphere wystąpi w sobotę 23 września, ok. godz. 21. Pełny program i informacje o artystach znajdziecie na www.bialystokuptodate.pl.

Biosphere wydaje „Substratę” w formie podwójnego LP

Nakładem Biophon Records ukazała się odnowiona i zremasterowana „Substrata” – kultowy album norweskiego producenta ambientowego, Biosphere. Remasteringu dokonał Stefan Betke, z Scape Mastering (Berlin). Nową oprawę graficzną albumu zaprojektował David Coppenhall. Nowa wersja „Substraty” wydana została w formie podwójnego LP i zawiera bonusowy utwór, ponad 14-minutowy „Laika”.

Specjalne, podpisane przez Biosphere’a egzemplarze (100 sztuk) dostępne są wyłącznie w internetowym sklepie Biophon Records.

Jadwiga Marchwica, z-ca red.nacz | jmj [at] 80bpm.net

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*