Atlas Sound: nowy wymiar ambientu

Atlas Sound "Parallax"

Atlas Sound to solowy projekt amerykańskiego producenta i  wokalisty, Bardforda Coxa, znanego z zespołu Deerhunet. O ile jednak w grupie Cox poddaje swoje muzyczne pomysły pod dyskusje i chętnie godzi się na mocne, psychodeliczne, a nawet rockowe aranżacje, o tyle jako solista hołduje raczej spokojniejszym, wręcz skandynawskim klimatom. Nakładem 4AD na początku listopada ukaże się jego najnowsza płyta „Parallax”.

Poświęciliśmy sporo czasu na znalezienie odpowiedniego słowa, które scharakteryzowałoby muzykę Atlas Sound. Cox nie tworzy bowiem ambientu, w powszechnym tego określenia znaczeniu. Nacisk położony jest na głos, teksty, to muzyka którą można zanucić, w przeciwieństwie do standardowych szumo-plusków z gatunku ambient.

Jeżeli chcecie więc poznać Atlas Sound, posłuchajcie dwóch udostępnionych przez Bradforda Coxa i wytwórnię 4AD utworów z nadchodzącej płyty:

„Terra Incognita”

„Te Amo”

W proces twórczy włączył się były członek  Deerhunter, Nicholas Vernhes, a zdjęcia promocyjne i na potrzeby oprawy graficznej płyty wykonał Mick Rock, znany ze swojej współpracy z Davidem Bowie.

Część utworów, które znalazły się na trackliście „Parallax” Atlas Sound przedstawił swoim słuchaczom jakiś czas temu. „Te Amo” oraz „Flagstaff” można było w ostatnich miesiącach usłyszeć podczas DJ-setów Coxa, natomiast demo utworu „Mona Lisa” znalazło się na oficjalnym blogu zespołu Deerhunter.

Atlas Sound „Parallax” tracklista:

01 The Shakes
02 Amplifiers
03 Te Amo
04 Parallax
05 Modern Aquatic Nightsongs
06 Mona Lisa
07 Praying Man
08 Doldrums
09 My Angel Is Broken
10 Terra Incognita
11 Flagstaff
12 Lightworks

Więcej na www.4ad.com.

 

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *