Sinusoidal (fot. MySpace)

Tricky zaprosił do współpracy wrocławski duet Sinusoidal.

Tricky (właśc. Adrian Thaws) to jeden z najważniejszych twórców światowej sceny trip-hopowej. Współzałożyciel grupy Massive Attack ma w swoim dorobku także dziewięć solowych płyt.  Adriannę i Michała poznał w czerwcu 2011 na koncercie Sinusoidal w warszawskim klubie Regeneracja. Występ młodych wrocławian wypadł tak dobrze, że otworzyła się możliwość współpracy między artystami.
Na razie muzycy nie chcą zdradzać szczegółów, ale być może efekty będzie można usłyszeć już na wiosnę 2012.

Tricky’emu tak spodobał się debiutancki materiał Sinusoidal, że postanowił także aktywnie wspomóc promocję duetu za granicą, m.in. za pośrednictwem swojej wytwórni. “Kontakt był klarowny i prosty, ze strony Adriana padło dużo mądrych słów, w tym wskazówek dla nas” – opowiada Ada Styrcz.

“Cookie With a Surprise” – singiel promujący debiutancką EP-kę Sinusoidal będzie rekomendowany przez Tricky’ego na związanych z nim stronach, w tym na stronie jego labelu. Być może to przyczynek do międzynarodowej kariery popularnego wrocławskiego duetu…

Na scenie rodzimej Sinusoidal przygotowuje się do wydania pierwszej długogrającej płyty – premiera już we wrześniu 2011.
Info: materiały prasowe