Jacek "Holdcut" Zgutczyński

Producent i kompozytor Holdcut, który szerokie uznanie zyskał debiutancką płytą  „Inept Vision” (2007) i innymi projektami, także z raperem Duże Pe, zdradził nam kilka informacji na temat najnowszej płyty. „Rozmowy” będą miały swoją premierę już niedługo, najprawdopodobniej wyłącznie w formacie mp3.

Na „Rozmowy” złoży się siedem lub osiem utworów, w tym dwa z gościnnym udziałem Dużego Pe. Wszystkie kompozycje będą się odnosić do konkretnych, odbytych przez Holdcuta rozmów. Podobnie, jak przy albumie „Remote Vision”, spoiwem albumu będą dialogi w języku polskim.

Na „Rozmowach” fragmenty z muzyki klasycznej łączyć się będą z innymi gatunkami. „Będzie sporo patosu, ogromnych brzmień, ale także sentymentalne utwory na zasadzie wspomnień i biografii ludzi” – opisuje album Jacek „Holdcut” Zgutczyński. Artysta nad utworami pracował według sztywnych zasad kompozycji klasycznej, dostosowując efekty do współczesnego słuchacza. „Całość jest dość smutna i refleksyjna, ale zarazem dynamiczna – znajdzie się tu utwór z najpotężniejszymi bębnami, jakie kiedykolwiek stworzyłem!” – opowiada Holdcut.

Holdcut Zgutczyński na dzień dzisiejszy nie moze podać daty pudełkowej premiery albumu – trwają rozmowy z wytwórnią MaxFlo oraz ewentualnym sponsorem, który mógłby opłacić nakład pudełkowy. Najprawdopodobniej, tak jak przy pprzednich wydawnictwach, skończy się na wydaniu internetowym.

Muzyki Holdcuta można posłuchać na jego profilu na Facebooku i Myspace oraz na blogu Holdcut.blogspot.com.

Poniżej niewydany utwór „Jaon” – o zniszczeniu całego materiału do płyty przeczytacie u nas tutaj.