Skye Edwards (fot. morcheeba.co.uk)

Przedstawiamy wiadomość z ostatniej chwili, którą warto rozważyć w swoich wakacyjnych planach na sierpień.

W dniach 12-14 sierpnia Rzeszów stanie się miejscem wielu ciekawych imprez i wydarzeń określonych mianem Europejskiego Stadionu Kultury. Dlaczego stadion? Odpowiedź jest bardzo prosta. Rok 2012 przyniesie spore wyzwanie dla współpracy polsko-ukraińskiej, jakim będą Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Dlatego rzeszowianie zdecydowali się już teraz na stworzenie odpowiedniego gruntu i klimatu pod tę współpracę, zaczynając od kultury.

Wśród wielu imprez, o których więcej przeczytacie w tym miejscu, jedną szczególnie polecamy Waszej uwadze. 12 sierpnia na Rynku Starego Miasta w Rzeszowie odbędzie się darmowy koncert „Gramy Razem”, którego główną gwiazdą będzie Morcheeba. Zespół założony w 1995 roku w Dover przez braci Paula i Rossa Godfrey`ów sławę zyskał dzięki charyzmatycznej wokalistce Skye Edwards. Jej fenomenalny głos w połączeniu z muzyką braci Godfrey`ów, sprawił, że grupa szybko odniosła międzynarodowy sukces. Pierwsza, wydana w 1996 roku płyta zatytułowana „Who Can You Trust?”, zaprezentowała niepowtarzalny styl zespołu i zapewniła grupie pierwsze miejsca na światowych listach przebojów. Bestsellerem okazał się wydany w 2000 roku krążek „Fragments of Freedom” z przebojem „Rome Wasn`t Built in a Day”. To na nim, w bluesowych aranżacjach, Skye Edwards zaprezentowała swoje niezwykłe możliwości wokalne. Choć w 2003 roku członkowie zespołu rozstali się, a Skye rozpoczęła karierę solową, po siedmiu latach nawiązali ponowną współpracę, co stało się jednym z najbardziej spektakularnych i oczekiwanych powrotów muzycznych 2010 roku. Do tej pory Morcheeba wydała 8 albumów a na koncie ma miliony sprzedanych płyt. Podbiły one serca zarówno sympatyków brzmień klubowych, jak i fanów innych gatunków muzycznych. Muzyka Morcheeby to także niezwykle nastrojowe ballady, które pojawiły się w między innymi w filmach „Wróg u bram”, „Tegoroczna miłość” czy „Traffic”.
Na koncercie w Rzeszowie usłyszymy zarówno największe hity zespołu jak i utwory z ich najnowszej płyty „Blood Like Lemonade”. Będzie to niewątpliwie jeden z najciekawszych koncertów tego lata.

Trzeba przyznać, że Morcheeba bardzo upodobała sobie nasz kraj. To już kolejna wizyta zespołu na trasie „Blood Like Lemonade”. Relacje z poprzednich występów w Polsce znajdziecie na naszym portalu:
Cuda w Gdyni: Morcheeba
Morcheeba w warszawskiej Stodole