Björk i jej "Biophilia" – szczegóły wydawnictwa

Björk: Biophilia

Natura, muzyka i technologia – to trzy hasła przewodnie nowego albumu islandzkiej artystki. Znamy już wszystkie szczegóły związane z jego premierą.

Björk stwierdziła, że miesiąc przed premierą to dobry czas, aby zaprezentować okładkę „Biophilii”. Zdjęcie pochodzi z sesji fotograficznej, za którą odpowiedzialny jest duet Inez Van Lamsweerde i Vinoodh Matadin. Ci, którzy zakupią specjalną wersję albumu, będą mogli cieszyć oko trójwymiarową okładką, która prezentuje się następująco:

"Biophilia"

Poznaliśmy również oficjalną tracklistę wydawnictwa:
1. Moon
2. Thunderbolt
3. Crystalline
4. Cosmogony
5. Dark Matter
6. Hollow
7. Virus
8. Sacrifice
9. Mutual Core
10. Solstice

W wersji bonusowej dołączone zostaną jeszcze trzy piosenki: „Hollow (Original 7 Minute Version)”, „Dark Matter (With Choir & Organ)” oraz znana już wcześniej kolaboracja z Thomem Yorkiem, czyli „Náttúra”. Dodatkowo wydanie japońskie będzie zawierało muminkowe „The Comet Song”. Najwierniejsi fani będą mogli zaopatrzeć się także w specjalne wersje kolekcjonerskie.

W pracach nad albumem uczestniczył cały szereg wieloletnich współpracowników Björk. Ich grono zasilili m.in. amerykańska harfistka Zeena Parkins, utytułowani producenci Damian Taylor, Mark Bell i Matthew Herbert oraz 2-stepowy angielski duet 16bit odpowiedzialny za końcową partię w „Crystalline”.

Przypominamy, że na premierę „Biophilii” wyznaczono 26 września. Każdej z 10 kompozycji będzie towarzyszyła dodatkowo aplikacja na iPada. Część z nich poznaliśmy jakiś czas temu, ponieważ Björk jest nad wyraz hojna w serwowaniu nowych singli. Kolejno ukazały się:
„Crystalline”

„Cosmogony”

„Virus”

A na początku września premiera kolejnego z nich, „Moon”:

Tagi: , , , , ,