Aeroplane (fot. materiały prasowe)

Kolejną gwiazdą tegorocznej edycji FreeFormFestival będzie zespół Aeroplane, znany z przebojów „We Can’t Fly” i „Superstar” oraz wielu udanych remiksów.

Aeroplane to belgijski duet, założony przez Vito Deluca i Stephen Fascano. Są jednym z najpopularniejszych zespołów nawiązujących do stylistyki disco. Wymiernie przyczynili się do renesansu i powrotu tego typu muzyki na parkiety klubowe. W swojej muzyce tworzą łączą psychodeliczne gitary, klawisze, dyskotekowe beaty, wpadające w ucho basy i melancholijne pętle. W 2007 roku wydali pierwszą EPkę Caramellas/Aeroplane w Eskimo Recordings. Zremiksowali także m.in. Cobra Dukes, Das Pop, Lindström, Cut Copy, Grace Jones, MGMT, Bloc Party i Friendly Fires – co pokazało, że połączenie sceny elektronicznej z indie wcale nie jest niemożliwe.

Aeroplane słynie ze świetnych występów na żywo, i cyklicznie wydawanych miksów, które stały się syntezą gatunku nu disco i balearic. Docenił to sam Pete Tong, zapraszając zespół do występu na jubileuszowym, pięćsetnym wydaniu Essential Mixu BBC Radio 1.

Ogłoszeni artyści FreeFormFestival 2011:
Múm                     live / Isl
Jeden z najsłynniejszych zespołów islandzkiej sceny muzycznej. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty!

Kele                 live / UK
Lider kultowej formacji Bloc Party ze swoim solowym projektem po raz pierwszy w Polsce!

Mr. Oizo                dj set / Fra
Ikona europejskiej sceny klubowej, gwiazd kultowej wytwórni Ed Banger. Producent Uffie, jeden z najsłynniejszych francuskich didżejów!

Does It Offend You, Yeah?  live / Uk
Reprezentanci brytyjskiego new rave, po porywającym występie na Selector Festival ponownie w Polsce!

Red Snapper              live / UK
Jeden z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych, elektronicznych zespołów lat dziewięćdziesiątych, legenda brytyjskiej wytwórni Warp, po raz pierwszy w Polsce!

Fenech-Soler         B-Uniqe / UK
Wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny elektro pop! Autorzy przebojów Lies i Demons

Yuksek                 live / Fr
Lider nowej fali francuskiego electro, twórca hitów: Tonight i Extraball.Po raz pierwszy w Polsce z pełnym zespołem live!

Villa nah               live/ Fin
Objawienie skandynawskiej sceny synthpopowej. Podopieczni Jori Hulkkonena

Ceny karnetów dwudniowych:
od 1 lipca  do  31 sierpnia – 140 zł, od 1 września do 30 września – 160 zł,
od 1 października – 180 zł

Sprzedaż biletów: Bileterie EMPiK, Sklepy Media Markt i Saturn, punkty sprzedaży Ticketpro ( www.ticketpro.pl  ) i Eventim ( www.eventim.pl  ) na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem www.goodmusic.pl