Pleq "My piano is broken"

12 sierpnia wychodzi nowa mini płyta kolaboracyjna pianistki Anny Rose Carter i Bartosz Dziadosz nagrywającego pod pseudonim Pleq. Zostanie ona wydana przez sublabel Rural Colours specjalizujący się w wydawaniu limitowanych EP. Nalezy on do Hibernate Recordings. Rural Colours kładzie nacisk na piekno formy opakowania i estetykę.

Opis zaczerpnięty z Rural Colours: Z południowego wybrzeżu Walii, Anna Rose Carter zaczęła grać na pianinie w wieku siedmiu lat. komponuje pod wpływem wielu współczesnych kompozytorów jak i piękna ją otaczającego. Jej debiutancki album został wydany Schedios Records etykiety.

Bartosz Dziadosz  (Pleq) z Polska działa od 2008 roku jako bardzo płodny artysta, wystarczy spojrzeć na jego dyskografię. Jego płyty zostały wydane na następujących Labelach: U-cover, Databloem, dataObscura, October Man Recordings, Basse Fréquences,Impulsive Art i Progressive Form. Muzyka Pleq’a ma wiele wpływów z drone, ambient do downtempo i glitchu, nalezy zwrócić uwagę na fakt, że czasem pojawiają się partię wokalne.

Pleq "My piano is broken"

My Piano is Broken to EP zawierające 5 utworów, które jest wynikiem współpracy pomiędzy dwoma artystami, Anna zapewniającpiękne kompozycje na pianinie i Pleq który dostarcza elektroniczne trzaski i glitche.

Data wydania 12 sierpnia 2011

Masteringiem zajął się przez Jason Corder (Offthesky)