Plener Festival

W dniach 19-21 sierpnia w Tarnowskich Górach odbędzie się trzecia edycja Plener Festival. Tegoroczny Plener Festival to przede wszystkim trzy dni świetnej muzyki. Aktualnie potwierdzany jest ostatecznie skład artystyczny imprezy, na którą zostaną zaproszeni ambitni artyści tworzący muzykę z pogranicza takich gatunków jak: electro, dubstep, drum’n’bass, oraz jazz.

Założeniem przyświecającym organizatorom Plener Festival już od pierwszej edycji w 2009r. było stworzenie ciekawego przedsięwzięcia kulturalnego, które umożliwiłoby skupienie w jednym miejscu i czasie grupy artystów zajmujących się muzyką, performerów, ludzi tworzących w ramach różnych dziedzin sztuk plastycznych, fotografików, itd. Zorganizowanie tego typu festiwalu umożliwia wszystkim tym artystom dotarcie do szerokiego grona odbiorców zapewniając skuteczną promocję ich twórczości.

W tym roku program artystyczny na piątek i sobotę (19 i 20 sierpnia) obfitował będzie w występy czołowych DJów polskiej sceny d’n’b, dubstep, electro.

Swój udział potwierdzili już m.in.:

– Kwazar (Red Bull Music Academy)
– Dezet (Organauts)
– Bc (Gangsteppaz)
– Junkie Punks
– Kicó (Mdfk)
– Green Rose
– Slutocasters
– Hajer Boss
– Dub Lovin’ Criminals
– PZG (Depizgatorsky)
– Zeppy Zep
– G-Sound (Skylark Rec)
– K-Loud
– Dr.Ki
– Audiophile
– Spider Arachnophonic!
– Tocznique
– Kofler
– Iguor
– Havok
– 3Unltd
– Mr.Floppy
– Evil
– Lifer Juice (Mr.Niceguy&Stepol)

Poza muzyką w ciągu dnia uczestnicy festiwalu będą mogli liczyć na zorganizowane warsztaty i zajęcia plenerowe z zakresu fotografii i różnorakich sztuk plastycznych. Ma to na celu także upowszechnianie działalności twórców zajmujących się fotografią, sztukami plastycznymi oraz inną aktywnością artystyczną. Praktyczne umiejętności z zakresu sztuk plastycznych, artyści będą mogli wykorzystać, podczas wycieczki śladami atrakcji tarnogórskich, która zostanie udokumentowana w formie kolażu.

Podczas sobotniego jak i niedzielnego popołudnia, uczestnicy będą mogli się odprężyć korzystając z zajęć fitness, Jogi czy nauki tańca – prowadzonych przez profesjonalnych i utytułowanych trenerów.

Miejsce i termin festiwalu
Festiwal odbędzie się w terminie 19-21 sierpnia 2011r. w Tarnowskich Górach na terenie nieczynnego wyrobiska „Dolomity”.

Organizacja i Infrastruktura
Impreza muzyczna (rdzeń festiwalu) będzie podzielona na dwie główne sekcje:
Main stage
Chill-out space

Do dyspozycji uczestników przewidziano pole namiotowe z węzłem sanitarnym, opiekę medyczną oraz zaplecze gastronomiczne.