Audioriver

Nadwiślańska plaża w Płocku w najbliższy weekend ściągnie tysiące fanów sztuki alternatywnej i muzyki elektronicznej z Polski i Europy. Znamy już wszystkie gwiazdy 3-dniowego festiwalu Audioriver.

Od 29 do 31 lipca 2011 Płock zamienia się w stolice muzyki klubowej. Artystów w większości nie trzeba przedstawiać. W tym roku na plaży nad Wisłą zagra Seth Troxler, Shaun Reeves, Sven Väth, Gelles Peterson. Wszystkich fanów Techno ucieszy obecność Chrisa Liebinga, a wśród gwiazd są m.im. Paul Kalkbrenner live, DJ Marky czy Modeselektor. Nu:Tone przyjedzie do Płocka w towarzystwie wokalistki Natalie Williams. Miłośnicy drum’n’bass będą mieli okazję zobaczyć Loadstara w wersji live. Kolejni artyści to muzycy z Brandt Brauer Frick Live, Pretty Lights live, Vitalic – V Mirror live, Andy C feat. MC GQ, SuperMayer, TeeBee, Reboot live czy The Qemists w wydaniu koncertowym. Bomb The Bass live, Robag Wruhme, Modestem live oraz Kryptic Minds zamykają listę muzyków.

– Najważniejsze występy zostaną zarejestrowane i uwiecznione kamerami Czwórki Polskiego Radia i podobnie jak w roku ubiegłym, w specjalnym studiu będziemy mogli zaprosić gwiazdy Audioriver na wywiady – mówi Alex Kubaszewski, red. nacz. serwisu www.muno.pl, który jest partnerem festiwalu.

Audioriver to nie tylko muzyka elektroniczna. Równocześnie odbędą się jedyne w Polsce bezpłatne targi muzyczne poświęcone scenie alternatywnej oraz warsztaty Red Bull Music Academy. Taka akcja na rynku Starego Miasta w Płocku będzie miała miejsce już po raz drugi. Zeszłoroczny debiut targów okazał się dużym sukcesem i był szansą dla firm i organizacji muzycznych do zaprezentowania się tysiącom uczestników Audioriver.

Pojawią się też pewne zmiany i nowości. Red Tent zamieni się Slow More, gdzie usłyszymy muzykę z kręgu chill out, downtempo i deep house. Będzie to wypełniona kanapami przestrzeń do relaksu, w której zagrają Mr. Lex & Rawski feat. Novika, Easy Audio & Mal, Dio, Pro, Mooryc oraz Langner.

Część dzienna otwierająca festiwal jest bezpłatna, bilety sprzedawane są minimum na dwa dni. Do 24 lipca karnet dwudniowy można kupić jeszcze za 120 zł. Po tym dniu, do 28 lipca będzie to koszt 150 zł (karnet dwudniowy) oraz 85 zł (bilet jednodniowy). Takie ceny będą też obowiązywać w dniach festiwalu. W tym roku płocki festiwal rozpocznie się o 18:00 w piątek 29 lipca na rynku Starego Miasta, a zakończy w niedzielny poranek wraz z ostatnim setem w Circus Tent.