Black Glass "Holy Rain"

28 lipca trip-hopowe trio Black Glass zaprezentowało „Resistance” – drugi singiel i video ze swojej najnowszej płyty „Holy Rain”. Po ostatnim utworze promującym album – „All The Demons” – zespół prezentuje bardziej spokojne, melancholijne oblicze.

Partie wokalne w „Resistance” zaśpiewała jedna z wokalistek Black Glass, Lolitha, której głos i sposób narracji podkreśliły refleksyjny nastrój kompozycji.

Jak powiedział Mirrorman, lider projektu: „Lolitha opowiada kolejną część historii, którą rozpoczął Glaca w „All The Demons”. Jest ciszej, spokojniej i z pewnością ten fragment ‘Holy Rain’ należy do najbardziej stonowanych jednakże wystarczy wsłuchać się w słowa i obejrzeć obraz by zrozumieć, że w historii Black Glass nie ma prostych tematów. ”

Reżyserią, scenariuszem oraz postprodukcją zajął się Maciej Lemański, który współpracował już z Black Glass przy ‘Suffering Part I’ – obrazie zapowiadającym premierę płyty.

Mirrorman:

“Spędziliśmy dużo czasu z Maciejem nad scenariuszem. Ciężko opowiada się o tak trudnych sytuacjach jak ta, którą pokazaliśmy w ‘Resistance’. Historia nie jest też łatwa do zwizualizowania dlatego prace nad obrazem trwały sporo czasu. Maciej wykazał się jednak wielkim wyczuciem i doskonale zrozumiał moje intencje, dzięki czemu nie było żadnych kompromisów. Powstał obraz, który oddaje dokładnie to co chcieliśmy przekazać ”

„Resistance” to także początek współpracy z Caradel Neil, która w filmie gra główną rolę.

Planowana jest dalsza współpraca przy produkcji kolejnych video do singli z ‘Holy Rain’.
“Caradel Neil stanęła przed sporym wyzwaniem i muszę przyznać, iż idealnie poradziła sobie z presją i oczekiwaniami. Zawsze podkreślałem, że na równi z muzyczną najważniejsza jest dla mnie szczerość wizualna, która tak naprawdę jest uzupełnieniem każdego słowa, dźwięku w tym projekcie. Caradel ma w sobie ten rodzaj aury, którą słuchacze znajdą na albumie Black Glass. ”

Singiel ukazał się jednocześnie na kanale YouTube, profilu MySpace, oficjalnej stronie zespołu oraz stronie labelu niezależnego Ahead Records – wydawcy albumu.

Jednocześnie przypominamy, że płyta Black Glass – Holy Rain nadal jest do nabycia w sklepach muzycznych na terenie całego kraju.