Yuksek

Czołowy producent francuskiej sceny electro – Yksek i Red Snapper – legendarna brytyjska formacja z wytwórni Warp są pierwszymi zapowiadanymi gwiazdami FreeFormFestival 2011.
FreeFormFestival 2011
koncerty / live acty / DJ sety / video art / filmy / design
14 – 15 października 2011
Centrum Kultury Koneser
Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31

Informacje na temat programu i sprzedaży biletów wkrótce.

YUKSEK live / FR

Lider nowej fali francuskiego electro, twórca hitów: Tonight i Extraball Po raz pierwszy w Polsce z pełnym zespołem live!

Yuksek (Pierre-Alexandre Busson) to francuski producent, którzy działa na muzycznym rynku już od ponad dziesięciu lat. Międzynarodowy rozgłos zyskał za sprawą debiutanckiego albumu „Away From The Sea”, z którego pochodzi klubowy hit „Tonight”, wykorzystany w reklamie Peugeota. Jeden z najbardziej rozchwytywanych twórców remiksów, autorem doskonałej wersji Bonafied Lovin Chromeo, wykorzystanej w grze FIFA 09. Ma na swoim koncie remiksy m.in: Prodigy, Kaiser Chiefs, Gossip, Gorillaz czy Ghostface Killah.

W czerwcu ukaże się jego druga płyta „Living On The Edge Of Time”, zainspirowana twórczością David’a Bowie, Gary Numan i The Cure. Większość materiału Yuksek skomponował podczas niekończących się podróży, w trakcie godzin spędzonych na lotniskach i w hotelach. Album pełen wrażliwej elektroniki z niemal popową melodyką, obrazuje zdecydowaną zmianę w podejściu do muzyki i jej tworzenia. Zmęczony samotnym życie DJ’a, zaprosił do współpracy zaprzyjaźnione francuskie zespołami The Shoes i The Bewitched Hands. Płytę i nowe oblicze artysty zapowiada doskonały singiel „On A Train”. Yuksek przygotowuje nowe show, z którym wyruszy na trasę już jesienią. Na scenie towarzyszyć mu będzie perkusista i klawiszowiec, on zaś sam będzie śpiewać swoje największe przeboje. W takim składzie Yuksek wystąpi w Warszawie.

RED SNAPPER live / UK

Jeden z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych, elektronicznych zespołów lat dziewięćdziesiątych, legenda brytyjskiej wytwórni Warp.

Red Snapper to brytyjski zespół grający instrumentalną muzykę stanowiącą mieszankę wielu różnych gatunków, m.in. jazzu, rocka, hip-hopu, bluesa i muzyki elektronicznej. Powstał w 1993 roku w Londynie, z inicjatywy Ali’ego Frienda, Richarda Thaira i Davida Ayersa. Od początku byli związani z legendarną wytwórnią Warp, w której wydali swoje najsłynniejsze płyty. Uważani za prekursorów instrumentalnego drum’n’bass, sławę zyskali dzięki odważnym muzycznym eksperymentom łącząc trip-hopu z jazzrockiem.

W 2002 roku członkowie zespołu poświęcili się solowym projektom i zespół zawiesił działalność. W 2007 roku zespół ponownie wraca do studia i nagrywa doskonały album „Pale Blue Dot”, skład uzupełnia saksofonista Tom Challenger. Do Polski zawitają w ramach trasy promującej ich najnowszy album zatytułowany „Key”, na którym pojawiają się tacy goście, jak współpracujący z UNKLE wokalista Gavin Clarke oraz Eliza Carthy. Będzie to ich pierwsza wizyta w naszym kraju.

7 Edycja FreeFormFestival

Free Form Festival jest wyjątkowym i unikatowym na skalę Polską przedsięwzięciem kulturalnym. Festiwal prezentuje nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim a jego celem jest wskazywanie nowych światowych trendów muzycznych i artystycznych.

Program FFF jest bogaty w wydarzenia na kliku płaszczyznach artystycznych, w programie znajdują się liczne koncerty, live acty, sety djskie ale również pokazy audiowizualne, pokazy filmowe krótko i pełnometrażowe, video art, oraz stałe ekspozycje młodego polskiego dizajnu.
Gwiazdami festiwalu byli m.in.: Goldfrapp / Uk, Robyn / Szwecja, DJ Krush / Jap, Chew Lips / Uk, The Whip / Uk, Autokratz / Uk, The Orb / Uk, Karl Bartos / Niemcy, Herbaliser / Uk, Birdy Nam Nam / Francja, Ladytron /Uk, Telepopmusik / Francja Whomadewho / Dania, Little Dragon / Szwecja, Hooverphonic / Belgia, Koop / Szwecja, Coldcut / Uk, Herbaliser / Uk, Jimi Tenor / Finlandia, Chicks On Speed / Niemcy, Sonar Kollektiv Orchester / Niemcy, Client / Uk, Mouse On Mars/ Niemcy, Addictive Tv / Uk, Hexstatic / Uk Czy Parov Stelar / Austria.

Free Form Festival na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych jesieni w stolicy.