Posłuchaj u nas na żywo transmisji z festiwalu Sonar

RBMA

Siódmy rok z rzędu scena Red Bull Music Academy wzbogaci repertuar muzyczny festiwalu Sónar w Barcelonie. Za pośrednictwem platformy RBMA Radio Ci, którym nie będzie dane uczestniczyć w owym wydarzeniu, będą mogli posłuchać występów na żywo takich artystów, jak Poirier z Ninja Tune, czy Illum Sphere i Cosmin TRG. Transmisje live nadawane będą w trakcie trwania festiwalu od 16 do 18 czerwca.

Na naszym portalu player festiwalowy dostępny jest na stronie głównej, nad działem recenzji! (czyli poniżej)

Oraz tu:

RBMA Radio Player

Każda edycja festiwalu obfituje w artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, od elektroniki po bardziej rockowe brzmienie, których zawsze łączy nietuzinkowe, wyprzedzające utarte schematy, podejście do muzyki. Na scenie SónarDome przygotowanej przez Akademię, wystąpią uznani artyści, a wśród nich także ci, którzy jeszcze niedawno byli uczestnikami, bądź wykładowcami dwutygodniowych warsztatów RBMA odbywających się co roku w innym zakątku świata. W tym roku, jesienią Red Bull Music Academy zawita do Madrytu, ale zanim poznamy nowych wybrańców z całego świata (w tym też z Polski), na festiwalowej scenie zaprezentują swoje umiejętności dotychczasowi uczestnicy, będący dziś uznanymi w muzycznym świecie artystami.

Na jednej scenie wystąpi mentor dubstepowej sceny David Rodigan, Kidkanevil oraz rumuński reprezentant post-dubstepowego brzmienia – Cosmin TRG, Katy B – angielska wokalistka, obecnie szturmem podbijająca klubowe listy przebojów, która jeszcze rok temu była uczestniczką Akademii w Londynie; a także: soulowy projekt z Nowej Zelandii – Electric Wire Hustle i berlińskie trio Brandt Brauer Frick – słynące z upodobania do akustycznych aranżacji muzyki techno, które pobrzmiewają zarówno w ich studyjnej twórczości, jak i podczas występów live.

Ponadto, jeśli chodzi o łączenie elektronicznych dźwięków z rub-a-dub’owym brzmieniem, zagra niezrównany Poirier reprezentujący obecnie oficynę Ninja Tune, a jeszcze rok temu był uczestnikiem warsztatów RBMA. Jako producent sprawił, że świat usłyszał o takich gwiazdach jak Burro Banton i pomógł w stworzeniu nowego wizerunku między innymi dubsteppera z San Francisco – Bassnectar, legendy dancehallu – Busy Signal czy czołowych przedstawicieli digital cumbia – Fauna.

Plejadę artystów wzbogaci legenda drum’n’bass DJ Zinc, enigmatyczni i eklektyczni mistrzowie stylu disco – Tiger & Woods, Aeiou z Nowego Jorku i jego rodacy 00Genesis i B. Bravo, a także Discodeine z Francji, Carlos Hollers i Debilorithmicos z Hiszpanii oraz reprezentanci Japonii: Daisuke Tanabe i Hiroaki Oba.

Za pośrednictwem wyselekcjonowanych serwisów: www.80bpm.net, www.houseradio.pl, www.kluboterapia.pl, www.lineout.pl, www.lowimytalenty.pl, www.lubiszto.org, www.nuta.pl, www.niezalcodzienny.pl, www.popupmusic.pl, www.sebol.com.pl oraz www.topclub.pl odbędzie się bezpośrednia transmisja w czasie rzeczywistym z występów wybranych artystów. Plan transmisji przedstawia się następująco:

Czwartek, 16 czerwca:

  • 16:00 Poirier (Ninja Tune, CA)

Sobota, 18 czerwca:

  • 18:00 Illum Sphere (Hoya:Hoya, UK)
  • 19:15 Cosmin TRG (50 Weapons, RO)

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: