Pink Martini wakacyjnie, po włosku

Pink Martini

W 1970 roku młoda włoska wokalistka,  Rafaella Carrà, zadebiutowała z utworem „Tuca Tuca”. Thomas Lauderdale ze swoją multikulturową i multiinstrumentalną orkiestrą postanowił odświeżyć wakacyjny przebój. Można już oglądać teledysk do „Tuca Tuca” w wersji Pink Martini.

Carrà w swojej piosence „promowała” bardzo namiętny taniec – kontrowersje wokół „dotykania partnera tanecznego” rosły, tak jak popularność piosenkarki. Po 40 latach Pink Martini nie boją się dotykać nie tylko swoich partnerów tanecznych, ale tez fanów i muzyków zespołu! W nagraniach do teledysku do nowej wersji „Tuca Tuca” wzięły udział rzesze tancerzy i miłośników słodkiego lounge’u Pink Martini. Przy pomocy 8 kamer zespół nagrał teledysk we Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Ważnym wydarzeniem w życiu zespołu było także nagranie „Yuuzuki” – japońskiej kompozycji z gościnnym udziałem Saori Yuki. Udostępniając „Yuuzuki” w sklepie iTunes, Pink Martini przyłączyło się do akcji pomocy dla Japonii – całkowity dochód ze sprzedaży tracku przeznaczony jest na Amerykański Czerwony Krzyż, pomagający odbudowywać japońskie miasta.

„Yuuzuki” Pink Martini fest. Saori Yuki można kupić na iTunes.

lounge, nu-jazz, pink martini, sari yuki, smooth jazz, tuca tuca, włochy, yuuzuki