Oszibarack

Dopiero co oklaskiwaliśmy Őszibarack podczas krakowskiego koncertu na Selector Festival, podziwiając współpracę młodych muzyków z Igorem Boxxem, a tu okazuje się, że nie za dobrze się dzieje w szeregach grupy. W poniedziałek Őszibarack poinformowało swoich fanów o zmianach w składzie zespołu.

 

Jak było na Selector Festival? – przeczytaj naszą relację

Zespół nie podał konkretnej przyczyny, ograniczając się do ogólnikowego stwierdzenia, że czasami przyjaciele, ktorzy do tej pory patrzyli w jednym kierunku, zaczynają rozglądać się na boki. Z zespołu odszedł perkusista, Marcin „Zmazik” Drewnik. Zastąpi go Jan Emil Młynarski.

Őszibarack rok temu wydało koncertowe DVD „Tele-La-La” oraz wzniowioną wersję deniutanckiego krązka „Plim-Plum-Plam”. Więcej o ostatnich wydawnictwach grupy tutaj.

Podczas koncertu na Selector Festival publiczność mogła poznać nowe wcielenie Őszibarack. Na potrzeby współpracy z Igorem Boxxem zespół stworzył projekt Dog Trot and the Mushroom Band. Nowe kompozycje znajdą się na nowej płycie, którą zespół z DJ-em planują niedługo wydać.

Najbliższe koncerty Őszibarack w nowym składzie odbędą się:

10.06.2011 – Częstochowa, Festiwal FRYTKA OFF, godz. 18:40
25.06.2011 – Budapeszt (HU), wspólny koncert z węgierskim zespołem NEO
1.07.2011 – Sopron (HU), VOLT Festival
29.07.2011 – Bydgoszcz, Red Bull Tourbus