Minoo "White mice"

Nakładem Asfalt Records ukazał się właśnie nowy album Minoo, czyli Pawła Pruskiego, na scenie muzycznej obecnego od debiutu w 2008 roku albumem „Material Spirit”. „White Mice” to producencki album Minoo. Tytuł albumu jest metaforą, nawiązującą oczywiście do omamów wzrokowych, które towarzyszą chorobie alkoholowej.

Taka też, w założeniu, miała być zawarta na „White Mice” muzyka. Opiera się na niepasujących teoretycznie do siebie elementach, które są ze sobą połączone w dość niecodzienny sposób. Często pierwszoplanowa rzeczywistość przeplatana jest absurdem. Całość balansuje pomiędzy hip-hopem, a muzyką elektroniczną.

Minoo „White Mice” album snippets by Asfalt Records

W materiale można dostrzec wciąż zmieniające się proporcje – momentami hip-hop schodzi na drugi plan i przysłonięty zostaje motywem z całkowicie innego gatunku, by w innym fragmencie znowu dominować. Pojawiają się również brzmienia nawiązujące do nowych nurtów, np. głębokie basy, syntetyczne pady, czy przesterowany sampling. Zamierzeniem Minoo było stworzenie bezkompromisowego, swobodnego a jednocześnie wyłożonego w przystępnej formie elektroniczno-hip-hopowego eksperymentu.

Album ukazał się nakładem Asfalt Records na płycie winylowej + CD insert (w jednym albumie limited edition picture sleeve). 24bit mastering: Mikołaj Noon Bugajak, okładka: Karol Grzywaczewski, foto: Marzena Nowak. Album dostępny jest w www.asfaltshop.pl i innych dobrych sklepach z winylami.

Singiel „Easy”:

Tracklista albumu:
1. Venus On The Head
2. Urban Ghost
3. Clouds
4. What A Day
5. Easy
6. I Hate Night (Talk To Me)
7. Taxi Driver
8. Friedrich (No Time)