DJ Vadim

Z okazji występu podczas tegorocznej odsłony festiwalu Glastonbury (co nastąpi już w najbliższą sobotę), DJ Vadim przygotował dla swoich fanów nie lada gratkę – zbiór nagrań, które udostępnił bezpłatnie.

Ta chodząca instytucja brytyjskiej sceny hip hop i trip hop, przygotowała zbiór kompozycji pochodzące z jego czterech albumów. I tak w tej darmowej paczce można znaleźć kompozycje z “Heads Ain’t Ready” oraz “USSR Life from the other side” – longplayów nagranych przez Peare’a dla wytwórni Ninja Tune (której z czasem stał się jej filarem rozwoju). To w tych wydawnictwach ujawnił on twarz producenta stawiającego na mroczny, instrumentalny hip hop.

DJ Vadim: Lubię Polskę. Przeczytaj wywiad dla 80bpm.net

Jednakże DJ Vadim to także historia One Self – soul-hiphopowego zespołu, który stworzył razem z Yarah Bravo i Blu Rum 13. Z ich jedynego (wydanego w 2005 roku nakładem Ninja Tune) albumu “Children of Possibility” pochodzą dwa nagrania (“Fear The Labour” i “Hollow Human Beings”), które znalazły się w tym darmowym zestawie. Zamykają go dwie kompozycje The Electric – najnowszego zespołu DJ Vadima oscylującego wokół brzmień nu soul i funk. Na dwa utwory z ich debiutanckiego albumu “Life is Moving” (“Let’s Celebrate” i dubstepowa przeróbka “Toot Toot”) można również natrafić w tym darmowym zestawie.

Ten darmowy zestaw można ściągnąć pod tym adresem.

Samego DJ Vadima będzie można usłyszeć w tym roku na żywo w Polsce. W lipcu wraz z zespołem The Electric będzie gościem 4. edycji festiwalu “Boogie Brain” w Szczecinie.