Dawny kwartet smyczkowy Sigur Rós na swoim

Amiina "Puzzle"

Przez kilka lat Amiina, żeński islandzki kwartet smyczkowy, funkcjonował jak instrumentalne tło do kompozycji Sigur Rós. Dziewczyny dostały intensywną lekcję muzyki i tworzenia „na skandynawską nutę” i w 2007 wydały debiutancki album „Kurr”. W tym roku już 6-osobowa Amiina oddała w ręce miłośników skandynawskiej elektroniki winylową wersję albumu „Puzzle”.

Perkusista Magnús Trygvason Eliassen i twórca elektroczninych brzmień Kippi Kaninus (Guðmundur Vignir Karlsson) dołączyli do kwartetu Amiina w 2009 roku, nadając wydanemu we wrześniu 2010 albumowi „Puzzle” bardziej rytmiczne, mocniejsze, elektronicznie wykoślawione brzmienie.

Sukces drugiego albumu pozwolił nowym na rynku Skandynawom na krok stricte marketingowy. Album „Puzzle” w wersji winylowej można kupić on-line, a każdy kto zdecyduje się na zdobycie takiej wersji będzie miał możliwość darmowego ściągnięcia cyfrowej wersji płyty. Zapraszamy do sklepu Amiiny.

Na stronie zespołu pojawiły się także dwa nowe filmy – teledysk do utworu „Sicsak” oraz jego dopełnienie w postaci dokumentu „making of”. Obydwa możecie zobaczyć u nas:

Sicsak from amiina on Vimeo.

The making of the SicSak video from amiina on Vimeo.

Filmy są autorstwa zaprzyjaźnionych z zespołem filmowców, Pete’a Ohs i Andrea’i Sisson.

amiina, islandia, puzzle, sigur ros, skandynawia