Dawny kwartet smyczkowy Sigur Rós na swoim - 80bpm.net

Dawny kwartet smyczkowy Sigur Rós na swoim

Amiina "Puzzle"

Przez kilka lat Amiina, żeński islandzki kwartet smyczkowy, funkcjonował jak instrumentalne tło do kompozycji Sigur Rós. Dziewczyny dostały intensywną lekcję muzyki i tworzenia „na skandynawską nutę” i w 2007 wydały debiutancki album „Kurr”. W tym roku już 6-osobowa Amiina oddała w ręce miłośników skandynawskiej elektroniki winylową wersję albumu „Puzzle”.

Perkusista Magnús Trygvason Eliassen i twórca elektroczninych brzmień Kippi Kaninus (Guðmundur Vignir Karlsson) dołączyli do kwartetu Amiina w 2009 roku, nadając wydanemu we wrześniu 2010 albumowi „Puzzle” bardziej rytmiczne, mocniejsze, elektronicznie wykoślawione brzmienie.

Sukces drugiego albumu pozwolił nowym na rynku Skandynawom na krok stricte marketingowy. Album „Puzzle” w wersji winylowej można kupić on-line, a każdy kto zdecyduje się na zdobycie takiej wersji będzie miał możliwość darmowego ściągnięcia cyfrowej wersji płyty. Zapraszamy do sklepu Amiiny.

Na stronie zespołu pojawiły się także dwa nowe filmy – teledysk do utworu „Sicsak” oraz jego dopełnienie w postaci dokumentu „making of”. Obydwa możecie zobaczyć u nas:

Sicsak from amiina on Vimeo.

The making of the SicSak video from amiina on Vimeo.

Filmy są autorstwa zaprzyjaźnionych z zespołem filmowców, Pete’a Ohs i Andrea’i Sisson.

amiina, islandia, puzzle, sigur ros, skandynawia