Concrete Cut obchodzi urodziny

HDD Remixes

Świętując pierwszy rok swojego istnienia warszawski label Concrete Cut 24 czerwca 2011 wydaje darmową EPkę HDD: The Remixes składającą się z 6 tracków reprezentujących przeszłość, teraźniejszość i przyszłość tego przekraczającego granice muzycznych gatunków kolektywu.

Mając za punkt wyjścia pierwsze wydawnictwo Concrete Cut, osadzony w futurystycznym dubstepie utwór HDD autorstwa Liquid Molly, sześciu artystów stworzyło jego własne interpretacje, tym samym jasno określając kierunek w jakim podąży polska basowa muzyka w sezonie 2011/2012.

Niektórzy z remikserów jak Sentel, ptr1, Shoju czy Rhythm Baboon mają już na swoim koncie materiał wydany przez Concrete Cut w pierwszym roku działalności, Teielte stale współpracuje z artystami labelu zaś Deam przygotowuje obecnie swoje debiutanckie wydawnictwo.

Podczas pierwszego roku istnienia Concrete Cut, wyłącznie polscy artyści, związani z labelem sprawili, że Polska na przełomie 2010/2011 roku stała się jasnym punktem na mapie międzynarodowej sceny muzycznej skoncentrowanej na brzmieniach elektronicznych i klubowych. Wydawnictwa labelu otrzymały wsparcie wpływowych DJi z całego świata, w tym również często gościły na falach radia Rinse FM. Zapowiedzi i recenzje tych wydawnictw pojawiły się, zarówno na papierze jak i w sieci, nakładem mediów począwszy od kanadyjskiej Textury na australijskim Cyclic Defrost skończywszy zaznaczając swoją obecność również w m.in. Sonic Router, Resident Advisor, Little White Earbuds czy XLR8R.

HDD: The Remixes – urodzinowe wydawnictwo Concrete Cut- będzie dostępne do pobrania wyłącznie na stronie shop.concretecut.pl

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: