Plakat imprezy

Monika Brodka za gramofonami? Do tego Paula i Karol, Paristeris i Kamp! miksujący płyty podczas swoich DJ setów – tak, jest to możliwe! Artyści, na co dzień związani z bardziej tradycyjnym instrumentarium, zastąpią gitary i perkusję didżejskim ekwipunkiem. W ten sposób zainaugurują rozpoczęcie działalności platformy EMMA TV, której Launch Party odbędzie się w warszawskim Cudzie nad Wisłą, 10 czerwca.

Na zaproszenie telewizji internetowej EMMA TV utalentowani polscy muzycy wcielą się w rolę dzidżejów i będą bawić się konwencją, w której gramofon będzie wiodącym instrumentem muzycznym. Większość z nich w nowej roli wystąpi po raz pierwszy w swoim życiu.

Monika Brodka – artystka, która w tym roku została nominowana do nagrody Fryderyka aż w dziewięciu kategoriach, zdobyła tytuł Wokalistki Roku, a jej najnowsza płyta „Granda” została okrzyknięta albumem roku i nagrodzona za najlepszą produkcję muzyczną – lubi sięgać po różne środki wyrazu, eksplorując szeroko stylistykę pop, rock, jazz i funk.

Z kolei zespół Paristeris, dowodzony przez Macio Morettiego, a uzupełniony przez Marcina Maseckiego i jego piękną żonę z Argentyny, Candelarię Saenz Valiente, swoją debiutancką płytą zatytułowaną po prostu „Paristeris”, dowiedli, że muzyka niezależna nie ma granic. Muzycy, na co dzień działający pod szyldami innych kapel, jak Mitch & Mitch czy Pink Freud, w swoim nowym projekcie realizują się na polu muzyki indie, nie ograniczając się żadną formą. Głos Candelarii, okraszony grą na klawiszach, gitarą i perkusją, przypomina dokonania wokalne Arethy Franklin czy Elli Fitzgerald. To właśnie ona jest pomysłodawczynią całego projektu i to ona właśnie napisała większość utworów.

Przedstawiając dalej sylwetki muzyczne, artystów, należy wspomnieć, że Paula i Karol, tworzą muzykę łatwo wpadającą w ucho, prostą i przyjemną w odbiorze. Warszawski duet za cel upatruje sobie, aby dźwięki tworzone za pomocą gitary, skrzypiec i dwóch głosów, były lekkie, radosne i bezpretensjonalne. Zespół Kamp! natomiast lubi kombinować. Łącząc typowe brzmienie gitary z elektroniczną perkusją i dźwiękami generowanymi komputerowo, tworzą elektroniczną alternatywę dla typowo rockowego grania. Z całego składu, zaproszonego na Launch Party, tylko Mentalcut jest didżejem z prawdziwego zdarzenia. Na co dzień realizuje się jako jeden z lepszych turntablistów w naszym kraju, a gramofon traktuje jako nowoczesne instrumentarium, po które, jak widać na przykładzie tej imprezy, sięgnąć może każdy, otwarty na nowe brzmienia, muzyk.

10 czerwca, godz. 21.00, Cud nad Wisłą (Wybrzeże Kościuszkowskie), Warszawa
Wstęp: 20 PLN
15 zł zamiast 20 dla fanów na Facebook’u : http://www.facebook.com/emmalovesyou