Sziget Festival 2011

Management Amy Winehouse podjął wczoraj decyzję o odwołaniu wszystkich koncertów artystki zaplanowanych na ten roku, włącznie z jej występem na scenie głównej Sziget Festivalu.
„O występie artystki w Belgradzie było w prasie bardzo głośno, dlatego niezwłocznie wystąpiliśmy do agencji Amy o oświadczenie. Jeszcze wczoraj odpowiedź była pozytywna i wszyscy liczyliśmy na rozwiązanie tej sytuacji” – mówi Karoly Gerendai, główny organizator Sziget Festivalu.

Nastepnie, 21 czerwca Management Sziget Cultural otrzymał następujacą wiadomość od agencji: „Amy Whinehouse wycofuje się ze wszystkich zaplanowanych występów. Wszyscy związani z artystką robią wszystko co w ich mocy aby pomóc jej powrócić do formy i zapewniają, że Amy będzie otrzymywała wsparcie tak długo, jak będzie to potrzebne”.

Organizatorzy Sziget Festivalu byli świadomi możliwych problemów kiedy występ był planowany, jednak management artystki zapewniał, że nie ma powodów do obaw. Jak się okazuje, nie udało się.

Zespół Sziget już pracuje nad rozwiązaniem w postaci pozyskania nowego headliner’a. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ zostało jedynie 5 tygodni do rozpoczęcia festiwalu jednak dostaliśmy przynajmniej zapewnienie od agencji Amy, że otrzymamy możliwość odpowiedniego zastępstwa. W związku z tym, że festiwal jest już tak blisko, sądzimy, że nie jest to wielce prawdopodobne, jednak jak zwykle, robimy co w naszej mocy. Oczywiście wszyscy fani będą informowani na bieżąco.”
Sziget to szczególne wydarzenie na muzycznej mapie Europy. Na 13 scenach można usłyszeć artystów z pierwszych stron czasopism jak i tych artystów niszowych prezentujących nowe nurty muzyczne. Sziget to również spotkanie ludzi z różnych kontynetów, wymiana poglądów i wspólna zabawa non stop. Warto tam być!

Ceny biletów i karnetów:
Bilet kempingowy:

Przedsprzedaż: 200€
Bilet nie-kempingowy:

Przedsprzedaż: 170€
Bilet kempingowy dla pojazdów:

Przedsprzedaż : 130€
Bilet jednodniowy:

Przedsprzedaż i na miejscu: 45€

Bilety dostępne na terenie Polski tylko w sieci Eventim!