Wydawniczy debiut rzecznika Audioriver

Łukasz Napora "Interpol"

Dotychczas znaliśmy go jako osobę wypowiadającą się w imieniu organizatorów Audioriver oraz współtwórcę programu tego festiwalu. Jako dziennikarza czasem widujemy go w telewizji, słyszymy w radiu, trafiamy na jakiś artykuł w prasie czy internecie. Teraz przyszedł czas na poznanie Łukasza Napory od nieco innej strony, bo 20 maja ukaże się jego pierwsze wydawnictwo muzyczne – „Interpol EP“.

„Interpol EP“ to dwa utwory, które ukażą się w ukraińsko-niemieckiej wytwórni Cueplay. „To młody label założony w 2010 roku, ale postanowiłem wysłać tam swoje demo, ponieważ zdarzyło mi się grać ich muzykę w mojej audycji w Czwórce. Czułem, że do siebie pasujemy, a fakt, że zareagowali na mój materiał szybko i entuzjastycznie utwierdził mnie w tym przekonaniu“ – mówi Łukasz Napora.

Chociaż Łukasz od lat żyje z recenzowania muzyki i mówienia o niej, to swoich utworów opisywać nie chce. „Interpol“ i drugi numer na EP-ce, czyli „Nothing’s Wrong“ to produkcje skrajnie różne i najlepiej będzie, jeśli sami wyrobicie sobie zdanie na ich temat:

Oprócz wspomnianej pracy w Audioriver i Czwórce, Łukasz to także dziennikarz i prezenter alternatywnej stacji muzycznej, rebel:tv. Do zeszłego października prowadził także z bratem jeden z najważniejszych polskich serwisów poświęconych muzyce elektronicznej, czyli dwujęzyczny Sound Revolt. Pisanie na poważnie zaczynał z kolei jako redaktor magazynu „Laif“.

„Marketing i dziennikarstwo to moje zawody. Dzięki temu, że łączę je z muzyką, są one także moimi pasjami. Produkowanie zaś to hobby, na które nie mam zbyt wiele czasu i choć bawię się tworzeniem własnych rzeczy już od kilku lat, to dopiero teraz uznałem, że pora wyjść z ukrycia. Bardzo się cieszę, że cała moja pierwsza demówka znalazła zainteresowanie u labeli. Poza właśnie wydawaną dwójką utworów w kolejce czeka trzeci. Ale szczegółów zdradzić jeszcze nie mogę.“ – dodaje Napora.

Lukasz Napora – „Interpol EP“ ukaże się 20 maja ekskluzywnie na Beatport.com. Po dwóch tygodniach będzie dostępna także na amazon.com, junodowload.com oraz djdownload.com.

Więcej na www.lukasznapora.com i www.cueplay.de

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *