Manu Chao

W ramach maltafestival poznań 2011 na jedyny koncert w Polsce przyjedzie Manu Chao. Jego występ zaplanowano na 5 lipca, dzień przed koncertami Fleet Foxes i Portishead.

Wydarzenie to jest wspólnym przedsięwzięciem maltafestival poznań – którego tegorocznym tematem przewodnim jest wykluczenie – oraz Polskiej Akcji Humanitarnej. Dochód ze sprzedaży biletów zasili konto kampanii wodnej PAH.

Manu Chao na swoich emanujących pozytywną energią koncertach porywa do tańca w rytm transetnicznie folkowej muzyki, a przy tym jego występy są swego rodzaju manifestami alterglobalistycznego sprzeciwu wobec bezduszności i obojętności na los ludzi znajdujących się „poza nawiasem”. Mieszanka stylów i języków – zarówno w rozumieniu muzycznym jak i lingwistycznym – którą posługuje się artysta, sprawia, że jego muzyka wymyka się łatwemu zaszufladkowaniu i łączy słuchaczy o różnych upodobaniach. Jej inkluzyjność jest źródłem jej siły, a zarazem symbolicznym znakiem piękna tkwiącego w różnorodności, w „braku wykluczenia”.

UWAGA! Muzyczna fala „Malty”nad Maltą potrwa do 6 lipca, kiedy to odbędą się koncerty kolejnych gwiazd festiwalu – Fleet Foxes i Portishead, przeniesione nad mieszczące się w pobliżu centrum miasta jezioro ze swojej pierwotnej lokalizacji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mapka terenu, na którym będą odbywały się koncerty dostępna jest tutaj.