Beats Friendly mają 7 lat

Beats Friendly

21 maja w Katowicach i 27 maja w Krakowie Beats Friendly obchodzić będą swoje siódme już urodziny. Sami nie możemy uwierzyć, że ten czas leci aż tak szybko – nasz portal, 80bpm.net, jest z kolektywem od początku jego istnienia 🙂

W Katowicach Friendsom towarzyszyć będzie duet Bueno Bros – to naprawdę dwaj bracia! Jeden, od lat DJ klubowy (wcześniej przez lata za radiowym mikrofonem), drugi – audio czarodziej, który przez lata swoje produkcje wkładał do szulfady. Do czasu.

Zwrot w ich karierze nastapił, gdy w 2008 wygrali konkurs na remix MAKRO Nosowskiej. Po dwóch latach ponownie nawiązali współpracę z Nosowska oraz jej zespołem Hey, co zaowocowało wydaniem albumu Re-Murped!, na którym pojawilo się aż 5 remixow Bueno Braci (oprocz całej plejady znakomitych polskich producentow) . Chłopaki także supportowali Hey podczas trasy Re-Edycje 2010. Chłopaki rezydują w Londynie, jednak w polskich klubach pojawiają się bardzo często. W marcu odbyli kolejna trase po kraju, tym razem klubową. Wystapili wtedy u boku m.in. Kollektiv Turmstrasse. Obecnie zajmuja sie
m.in. oprawą muzyczna do pokazów mody duetu Paprocki&Brzozowski, ale najbardziej skupieni sa na tworzeniu swej debiutanckiej plyty. W maju zagraja m.in. podczas festivalu The Great Escape w Brighton w Wielkiej Brytanii.

Sami Beats Friendly o swoich urodzinach piszą tak: „Liczba siedem uważana jest za mistyczną, jest symbolem całości i dopełnienia. Siedem lat w kolektywie dj’skim to sporo czasu. To setki imprez i tysiące spostrzeżeń. Chociaż wokół nas zmienia się wiele, Beats Friendly wciąż odnajdują radość w graniu imprez, przemieszczając się po całym kraju. Muzycznie przeszliśmy przez wiele fascynacji, ale nadal najważniejsza jest temperatura na parkiecie. Aktywność klubową uzupełniamy działaniami radiowymi (Czwórka, Roxy, Chilli), produkcjami (remixy Rawskiego) i wydawnictwami (albumy Noviki, kompilacje “Friendly Beats”). Novika przygotowuje obecnie album z remixami, a wśród remikserów są nasi goście”.
21.05.2011
KATOWICE – KLUB FLOW
BUENO BROS (live, dj set)
NOVIKA (voc.)
MR.LEX & RAWSKI
Start: 22.00, wjaz: 10 zł

27.05.2011
WARSZAWA – DELITE CLUB
LAST ROBOTS
BARTEK WINCZEWSKI & SYMPATIQUE
MR.LEX & RAWSKI
+ NOVIKA (voc.)

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *