Vitalic

Właśnie ruszyła przedsprzedaż biletów na jeden z najważniejszych festiwali z muzyką elektroniczną na świecie – płocki Audioriver. By uczcić ten moment, organizatorzy ogłaszają kolejne nazwiska, które w dniach 29-31 lipca wystąpią na nadwiślańskiej plaży. Są to Vitalic w wersji V Mirror live, Andy C wraz z MC GQ, Michael Mayer i Superpitcher grający wspólnie jako SuperMayer, The Qemists w wydaniu koncertowym, Bomb The Bass live, Robag Wruhme oraz Kryptic Minds.

Do końca miesiąca to wszystko i wiele więcej za jedyne 89 pln! Większość z dziś ogłoszonych nazwisk nie wymaga praktycznie żadnych słów przedstawienia. Vitalic to francuski artysta, który, pomimo że na koncie ma zaledwie dwa albumy autorskie, to już od lat jest uznawany za jednego z kreatorów dzisiejszych brzmień w elektronice. Vitalic po raz pierwszy przyjedzie do Polski ze swoim wyjątkowym show o nazwie V Mirror live, które jest wyjątkowym połączeniem wizualizacji, świateł, luster i doskonałej muzyki.

Andy C to z kolei jedna z ostatnich wielkich drum & bassowych gwiazd, których na Audioriver jeszcze nie było. Współtwórca RAM Records, autor słynnych kompilacji „Nightlife” i zdobywca tylu nagród dla najlepszego DJ-a, że potrzebowalibyśmy kilku akapitów, by je tu wszystkie wymienić. Fanom drum & bass doskonale znana jest też grupa The Qemists, która w wersji soudsystemowej grała na płockiej plaży przed rokiem. Tym razem przyjadą w pełni koncertowym wydaniu, czyli m.in. z gitarami i perkusją. To będzie ich pierwszy taki występ w naszym kraju. Także Michaela Mayera i Superpitchera trudno nazwać nieznanymi postaciami. Pierwszy z nich to współzałożyciel legendarnej kolońskiej organizacji Kompakt. Drugi, to jeden z jej muzycznych filarów. Te dwie gwiazdy światowej muzyki w 2007 roku wydały wspólny album „Save The World” i od tamtego czasu zdarza im się występować razem.

W Polsce jeszcze nigdy tak nie grali, więc Audioriver będzie okazją jedyną w swoim rodzaju. Pozostając u sąsiadów zza Odry – Robag Wruhme jest tym dla wschodnich Niemiec, czym Michael Mayer i Superpitcher dla zachodnich. Współzałożyciel genialnej muzycznej komuny Freude Am Tanzen, przez lata współtworzył duet Wighnomy Brothers, w tym roku znów jest na kreatywnej fali. W styczniu wypuścił świetnie przyjętą kompilację „Wuppdeckmischmampflow”, a przed kilkoma dniami album „Thora Vukk”. To idealny czas na jego płocki debiut.

A co ma wspólnego Sinéad O’Connor z Neneh Cherry i Depeche Mode? Wszystkich tych artystów produkował kiedyś Tim Simenon znany także, jako Bomb The Bass. To w dużej mierze dzięki niemu płyta „Ultra” Depeche Mode brzmi tak, jak brzmi, a przypomnijmy, że dla tej grupy to był czas niemalże muzycznej rewolucji. Tim jest współautorem licznych hitów już od połowy lat 80., ale do Płocka przyjedzie przede wszystkim z genialnym materiałem z dwóch ostatnich solowych płyt wydanych na Studio !K7. „Future Chaos” z 2008 i „Back To Light” z 2010 to albumy wręcz naszpikowane świetnymi kompozycjami. Na koniec mamy zaś jeden z najciekawszych dubstepowych projektów ostatnich lat. Kryptic Minds zasłynęli w 2009 roku fantastycznym albumem „One of Us”, a w kwietniu tego roku wrócili z kontynuacją zatytułowaną „Can’t Sleep”. To kolejne potwierdzenie, jak aktualny jest tegoroczny line up płockiego festiwalu.

Przypominamy też, że trwa nabór na wyjątkowe Targi Muzyczne na rynku Starego Miasta w Płocku. Ich zeszłoroczny debiut okazał się dużym sukcesem i był wyborną okazją dla organizacji muzycznych, aby zaprezentować się tysiącom uczestników Audioriver. Prosty formularz znajduje się na www.rynekniezalezny.pl. Partnerem projektu jest Red Bull Music Academy.

Promocyjne karnety dwudniowe na festiwal w cenie 89 pln dostępne są w kilkuset punktach sieci Ticketpro oraz na www.ticketpro.pl. Od 1 czerwca ich cena rośnie do 120 pln. Warto dodać, że dziś ogłoszeni artyści to jeszcze nie ostatnie zagraniczne nazwiska, jakie Audioriver ma w zanadrzu.

Więcej szczegółów na www.audioriver.pl

Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 5 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 15 tys. osób każdego dnia. Tegoroczny festiwal poprzedziła Konferencja Muzyczna Audioriver, która odbyła się 16 kwietnia w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Było to całodzienne spotkanie, na które złożyły się m.in.: wykład o podstawach marketingu, dyskusje na temat managementu artystów oraz roli wydarzeń muzycznych w promocji miast i marek, a także warsztat z udziałem Radio Slave‘a – zagranicznej gwiazdy z ramienia Red Bull Music Academy. Szósta edycja festiwalu Audioriver odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2011. Dotychczas ogłoszono koncerty następujących artystów: Trentemoller Live In Concert, Paul Kalkbrenner live, Vitalic V Mirror live, Andy C feat. MC GQ, DJ Marky, Modeselektor, SuperMayer, Chris Liebing, Seth Troxler & Shaun Reeves, The Qemists live, Bomb The Bass live, Robag Wruhme, Reboot live, Pan-Pot, Nu:Tone feat. Natalie Williams, Kryptic Minds, Walkner & Moestl feat. Tania Saedi, Loadstar, Reso, Ernesto Ferreyra, Modestep, Brandt Brauer Frick live, Son of Kick feat. Grems, Stamina MC.